Kondolencje od Prezydenta i trzydniowa żałoba.

15823139 1391845164182688 8411860065120312528 nW związku z tragicznym wypadkiem, w którym zginęły dwie młode jeleniogórzanki, o godzinie 12:00 została ogłoszona trzydniowa żałoba na terenie miasta Jelenia Góra. Dziś również zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ofiar wypadku, a Prezydent – Marcin Zawiła przekazał rodzinom zmarłych kondolencje.
 
Dziś zostanie odprawiona Msza Święta w bazylice św. Erazma i Pankracego w intencji ofiar wypadku i ich rodzin. Wezmą w niej udział rodziny i koledzy nastolatek, nauczyciele, radni , prezydent Jeleniej Góry a także mieszkańcy. Msza odprawiona zostanie o godz. 18:00. 

Wyrazy współczucia i wsparcia dla rodzin tragicznie zmarłych nastolatek przekazał prezydent miasta Marcin Zawiła.

Są dramaty, w obliczu których trudno znaleźć słowa oddające ból i żal.

Śmierć dwóch młodziutkich Jeleniogórzanek, której przyczyną jest zbrodnicza bezmyślność sprawcy wypadku drogowego poruszyła nas wszystkich, uświadamiając o kruchości ludzkiego życia i konieczności nieustannej pracy nad podniesieniem poziomu bezpieczeństwa na drogach, w tym – bezwzględnego pozbawiania uprawnień do prowadzenia pojazdów takich ludzi, dla których poszanowanie praw jest abstrakcją.

Nie ma usprawiedliwienia dla takich zachowań.

Wyrażając przekonanie, że wymiar sprawiedliwości osądzi z najwyższą surowością to przestępstwo, składam kondolencje Rodzinie i Przyjaciołom zmarłych, mając świadomość, że żadne słowa otuchy, pocieszenia, czy solidarności z Nimi w tych trudnych chwilach, nie zmniejszą Ich cierpienia po stracie, zaistniałej w takich okolicznościach. 

Marcin Zawiła
Prezydent Miasta Jeleniej Góry
 

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *