Tak świętowali Noc Sylwestrową Jeleniogórzanie

Noc sylwestrową większość jeleniogórzan świętowała w szampańskim humorze w gronie bliskich sobie osób. Młodsi i starsi bawili się w lokalach i na kameralnych prywatkach. Sporo osób powitało Nowy Rok 2017 przed telewizorem oglądając specjalne programy sylwestrowe. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się impreza warszawska z TVN i zakopiańskie rytmy z TVP. Mocnego uderzenia nie zabrakło również na Jeleniogórskim Placu Ratuszowym, gdzie od godz. 22.00 rozgrzewał licznie zgromadzoną publiczność założony w 2005 roku z inicjatywy dziennikarzy Radia Zet i RMF FM zespół „Poparzeni Kawą”.

 ABC1679

Nie zabrakło również atrakcji dla miłośników teatru. W wieczór sylwestrowy na Dużej Scenie jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana Kamila Norwida widzów bawili Elwira Hamerska-Kijańska, Marta Łącka, Jacek Grondowy, Piotr Konieczyński, Kazimierz Krzaczkowski i Stefan Krzysztofiak (gościnnie). Premierowy spektakl komediowy „Szalone nożyczki” Paula Pörtnera, w przekładzie Elżbiety Woźniak, nagradzano gromkimi brawami. W teatrze, wśród wielu innych zaproszonych gości, był obecny także Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła, który wraz z Dyrektorem Teatru Tadeuszem Wnukiem, złożył wszystkim obecnym najserdeczniejsze życzenia noworoczne.

Niestety policja, straż pożarna, i pracownicy pogotowia ratunkowego nie mogli narzekać na brak pracy. A to przede wszystkim za sprawą beztroskich pijanych kierowców, którzy nie zachowując należytej ostrożności na drogach i dozwolonej prędkości doprowadzili do wielu zdarzeń drogowych. Najtragiczniejszym z nich, tuż przed północą, był wypadek na ul. Sobieskiego, w wyniku którego śmierć na miejscu poniosły dwie nastolatki.


{gallery}ckn/2016/sylwester2016{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *