Dwa nowe ambulanse dla Pogotowia Ratunkowego

W czwartek 29 grudnia 2016 roku o godz. 10:00 w hotelu “Mercure” w Jeleniej Górze, przy ul. Sudeckiej 63 odbyło się uroczyste przekazanie przez Wojewodę Dolnośląskiego dwóch ambulansów dla Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze. Zakup został zrealizowany przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Dolnośląskiego, z dotacji z budżetu państwa na realizację zadań z zakresu administracji rządowej. Ambulanse będą pełnić służbę w Jeleniej Górze (zespół P-1) oraz w Kamiennej Górze ( zespół P-7).

 ABC1273

– Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze, na podstawie porozumienia pomiędzy Wojewodą Dolnośląskim a Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego, otrzymało dotacje w wysokości 1 123 000,00 zł z przeznaczeniem na zakup 2 ambulansów wraz z wyposażeniem oraz sprzętu medycznego w postaci defibrylatora oraz urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej – poinformował zebranych podczas uroczystości Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Arkadiusz Kawka.

W ramach dotacji zakupiono:

2- ambulanse z wyposażeniem zbudowane na bazie pojazdu Mercedes Benz Sprinter 319 z silnikiem o pojemności 3,0 l oraz mocą 190 KM i sekwencyjną automatyczna skrzynią biegów.

1 – defibrylator LIFEPAK 15

3 – urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS 3

Koszt zakupu 2 pojazdów wraz z wyposażeniem oraz sprzętem medycznym w postaci defibrylatorów i nowoczesnych urządzeń do mechanicznej kompresji klatki piersiowej wyniósł 1 138 537,99 zł.

Krótki materiał video z poświęcenia karetek poniżej:

http://bit.ly/2iIcom2

 

{gallery}artykuly/2016/ambulanse{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *