“W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia”

W przedszkolu Miejskim Nr 11 “Krasnala Hałabały” w Jeleniej Górze, prze cały tydzień trwały w poszczególnych grupach zajęcia otwarte dla rodziców. Temat zajęć “W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia” miał wprowadzić dzieci i rodziców w nastrój zbliżających się świąt. Głównym celem było wzbogacenie wiadomości na temat tradycji związanych ze świętami, rozwijanie samodzielności i aktywności twórczej oraz umiejętność współdziałania w grupie jak również wzmacnianie wzajemnych relacji w rodzinie mówi dyrektor Monika Sołek.

DSC04459

Dzieci przywitały wszystkich piosenką ” Nie miały Aniołki ” i wspólnie zachęcały rodziców do szukania Choinki. Aby się ona odnalazła musiały rozwiązać zagadki, zaśpiewać, zatańczyć, wykonać wspólnie z rodzicami ozdoby świątecznie, a na koniec ubrać w nią choinkę. Zabawa przy stole pełnym ozdób, świecidełek i wstążek była zarówno dla dzieci i rodziców wspaniałym wprowadzeniem w nastrój świąteczny.

Na zakończenie wszyscy odśpiewali kolędę a dzieci obdarowali swoich rodziców upieczonymi i ozdobionymi własnoręcznie pierniczkami .

WESOŁYCH ŚWIĄT!


{gallery}przedszkola/2016/halabala{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *