Świąteczne prezenty dla dzieci w Pobiednej.

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym spotykają się przy wigilijnym stole całe rodziny, to czas gdy pod choinką znaleźć można przez siebie prezent wymarzony. O prezentach również marzą nie tylko dzieci w naszych domach ale także 18 dzieci przebywających ze swoimi mamami w Domu Samotnej Matki w Pobiednej.

SDC11472

I właśnie dla nich dzieci z grupy Biedronek i Smerfów z Miejskiego Przedszkola Nr 13 wraz ze swoimi paniami i rodzicami, bez których wspaniały prezent by się nie udał postanowili zebrać słodycze z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki już 6 grudnia podczas wizyty Świętego Mikołaja w przedszkolu dzieliły się swoimi słodyczami z kolegami w Pobiednej. W kolejnych dniach góra słodyczy rosła coraz większa i cięższa.

W czwartek 22 grudnia gwiazdkowy prezent wraz z listem od przedszkolaków został dzieciom w Pobiednej zawieziony i przekazany. Trafił wprost pod ubraną świąteczną choinkę.

Pod nią bawiły się najmłodsze dzieci, które uśmiechów i spontaniczności nam nie szczędziły.

Nasza współpraca z Domem Samotnej Matki zawiązała się już wcześniej. W listopadzie dzięki ofiarności rodziców naszych podopiecznych zostały przekazane pierwsze dary. Do domu trafiły zabawki, odzież, obuwie, książeczki dla dzieci. Radości i podziękowań nie było końca, bo potrzeb jest naprawdę wiele. Święta to czas gdy wiele serc na potrzeby innych się otwiera.

My pragniemy by Święta…trwały jak najdłużej. Nasze przedszkole swoje drzwi otwiera i jeśli ktoś z Państwa tak jak my pragnie wesprzeć tych, którzy szczerze i z wdzięcznością za pomoc podziękują to ogłaszamy, że w przedszkolu środki czystości do Domu Samotnej Matki zbieramy (wszelkie płyny do mycia i płukania odzieży, proszki itp). Dary można przynosić do Miejskiego Przedszkola Nr 13 (Zabobrze), ul. Karłowicza 13.

W styczniu jedziemy z kolejną partia darów ofiarowaną przez naszą społeczność przedszkolną. Każdy z Państwa może do nas dołączyć. Zapraszamy serdecznie. Czynić dobro to coś wspaniałego. Wszystkim ofiarodawcom bardzo serdecznie dziękujemy. Życzymy spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Maria Królikowska


{gallery}przedszkola/2016/a1{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *