Prace nad projektem budżetu Miasta

zlotowkiTrwają ostatnie już prace nad projektem budżetu Miasta, który będzie przedmiotem obrad Rady Miejskiej jeszcze w grudniu br.

Po zaprezentowaniu projektu, a wcześniej poddaniu go społecznej ocenie, skorygowaniu po wnioskach radnych i komisji Rady, obecnie finalizuje się etap tzw. autopoprawek. W ramach autopoprawek budżet uzupełniono m.in. o montaż wiaty przystankowej na osiedlu Orle, przy ul. Rataja, dokumentację na budowę chodnika wzdłuż ulicy Krośnieńskiej, jako ciągu pieszo-rowerowego, wykonanie dokumentacji II etapu remontu drogi w ciągu ulicy Łomnickiej, poszerzenie zadania dotyczącego przebudowy nawierzchni w centrum Jeleniej Góry o remont schodów z ul. Fortecznej na Podwale, i inne.

– Zadań drogowych, które wpisujemy do budżetu 2017 jest więcej – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta – bo chcemy też wykonać dokumentację na budowę ronda u zbiegu ulic Wolności, Cervi i Cieplickiej. Jest też kilka zadań, które wpisujemy warunkowo, to znaczy podejmiemy ich realizację w zależności od tego, czy uda się w trakcie roku pozyskać pieniądze ze źródeł pozabudżetowych, a tym obszarze m.in. planujemy doświetlenie przejścia z ulicy Nadbrzeźnej do ul. Wolności, modernizację części ulicy Wiłkomirskiego, i in.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *