Czas Bożonarodzeniowych Jarmarków

Coraz częściej promocja lokalnych produktów ściśle związana jest zarówno z kulturą jak i prężnie rozwijającym się w naszym regionie biznesem. Przykładem są chociażby liczne jarmarki, które szczególnie chętnie odwiedzane są przez wszystkich w okresach przedświątecznych, kiedy pragniemy zakupić dla bliskich niepowtarzalne prezenty i zaopatrzyć nasze własne mieszkania w unikalne przedmioty.

received 1815136335430806

W ten weekend w Świeradowie – Zdroju w godz. 10.00 – 18.00 odbywał się Bożonarodzeniowy Izerski Jarmark Rękodzieła i Sztuk Wszelkich. W Hali Spacerowej i na górnym tarasie Domu Zdrojowego można było podziwiać najróżniejsze cudeńka z wyjątkową precyzją pieczołowicie wytwarzane przez lokalnych przedsiębiorców. Wzrok przyciągały także regionalne smakołyki, w tym wyjątkowe specjały kuchni domowej. Było w czym wybierać! Dominowało rękodzielnictwo artystyczne i wytwory rzemieślnicze. Nie zabrakło również ekologicznych produktów i ziołowych medykamentów tak cenionych w medycynie ludowej.

W sobotę 17.12,2016 i w niedzielę 16.12.2016 można było również posłuchać i obejrzeć występy lokalnych zespołów. Przed dosyć licznie zgromadzoną publicznością wystąpili Kresowianie i zespół wokalny Syntonia. Brawami nagrodzono również koncert chóru Jubilatio.

– Bardzo bogate, ciekawe stoiska. Można sobie wybrać parę ładnych pamiątek – twierdzili z zadowoleniem odwiedzający jarmark kuracjusze.

W ten weekend również jeleniogórzanie mieli swój jarmark. W oba weekendowe dni przedświąteczne 68 wystawców z Polski i Czech prezentowało swoją ofertę handlową na stoiskach w salach kameralnej i Nova oraz w restauracji „Relax” w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. 1 Maja.

 

{gallery}artykuly/2016/jarmark_swieradow{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *