Wieczór wigilijny w Jeleniogórskim Ratuszu… ponad 150 kobiet

Ponad 150 jeleniogórzanek odpowiedziało na zaproszenie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły oraz Przewodniczącej Komisji Oświaty i Wychowania Anny Ragiel . W czwartek 15.12.2016 przede wszystkim panie punktualnie przybyły do Jeleniogórskiego Ratusza na godz. 17.00, żeby wspólnie świętować Radosną Wigilię.

 ABC7916

W życzliwej atmosferze spożyto wieczerzę i wysłuchano tradycyjnych kolęd i pastorałek w pięknym wykonaniu naszego rodzimego kobiecego zespołu „Agat” z ODK w Jeleniej Górze. Obecni byli również obaj wiceprezydenci Jerzy Łużniak i Piotr Paczóski oraz młody przedstawiciel duchowieństwa, który poprowadził wspólną modlitwę. Smaczny poczęstunek przygotowała jak co roku jeleniogórska „Handlówka”.

Główną organizatorką czwartkowego świątecznego wydarzenia była radna Anna Ragiel. Na Radosne Wigilie zaprasza już od 10 lat.

 ABC8097

– Do czasu, kiedy będę w radzie, to będę organizowała takie spontaniczne, opłatkowe spotkania od serca, przede wszystkim dla pań, dla ludzi, którzy chcą przyjść, usiąść, kolędę zaśpiewać oraz podzielić się opłatkiem. Dla mnie najistotniejsza jest tradycja, ponieważ w tym biegu, w tej komercji, zatraciliśmy to, co jest najważniejsze. Ważne, żebyśmy byli razem, ponad podziałami. Najważniejsze jest, żebyśmy w Wigilię usiedli wspólnie z rodziną i żeby każda rodzina mogła świętować w dobrej atmosferze. Nie ważne jest, co na sobie nosimy. Ważne jest to, co nosimy w sercu. Przed 50-ma laty ludzie nie mieli bananów, pomarańczy, czy nawet szynki, ale potrafili wspólnie radośnie świętować i wszyscy się szanowali. Nie musimy obdarowywać się pieniędzmi, prezentami, ale odrobiną szacunku i dobrocią. Nie wszyscy musimy być wierzący, być katolikami, ale wszyscy musimy się szanować – podkreśliła sympatyczna radna.


Zapraszamy do wysłuchania wypowiedzi gospodyni wigilijnego spotkania.{gallery}artykuly/2016/wigilia{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *