KOD w Jeleniej Górze… czy jeleniogórzanie są jednomyślni ?

Około stu osób manifestowało dzisiaj na placu Ratuszowym z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. We wtorek 13 grudnia manifestacja KOD rozpoczęła się dokładnie o godz. 13.00 i przebiegała pod hasłem “Stop dewastacji Polski”.

– Wychodząc na ulicę chcemy wyrazić nasz sprzeciw przeciwko metodom sprawowania rządów przez Prawo i Sprawiedliwość. Moim zdaniem niektóre z nich przypominają bowiem metody z okresu stanu wojennego – oświadczył Krzysztof Moździerski, szef Jeleniogórskiego Komitetu Obrony Demokracji.

 ABC7818

W demonstracji brali również udział Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła i obaj jego zastępcy Jerzy Łużniak oraz Piotr Paczóski. Nie zabrakło również przedstawicieli Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Warto podkreślić, że w demonstracji brały udział przede wszystkim osoby starsze. Młodzież podchodziła bardziej sceptycznie, a co niektórzy nawet dystansowali się, co do dzisiejszych wydarzeń, tak jak uczniowie Żeroma, którzy jednocześnie zaznaczyli, że nie są zwolennikami żadnego ugrupowania. Być może było związane to z tym, że podczas demonstracji poruszono zbyt wiele tematów, także i takich, które nie są w żaden sposób związane z rocznicą.

Dla tych, którzy z różnych przyczyn nie brali udziału we wtorkowym wydarzeniu, a chcieliby zobaczyć jego przebieg, zachęcamy do obejrzenia ponad godzinnej transmisji na żywo oraz do wysłuchania wypowiedzi losowo wybranych mieszkańców naszego miasta.

TRANSMISJA TU :  http://bit.ly/1RmVCst


Foto: www.zbigniewnowak.pl


{gallery}artykuly/2016/kod_1312{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *