Praktyka w Wiedniu? Czemu nie!

W piątek 9.12.2016 w auli szkolnej Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie z Krzysztofem Adamczukiem, menagerem wiedeńskiego przedsiębiorstwa transportowego LKW Walter.

DSC 7092

Młodzież z dużym zainteresowaniem obejrzała krótki film i multimedialną prezentację dotyczącą należącego do czołówki 50 najlepszych firm w Austrii przedsiębiorstwa. LKW Walter jest czołowym przedsiębiorstwem w dziedzinie transportu, które chętnie zatrudnia i oferuje praktyki młodym ludziom z różnych krajów, przede wszystkim z Europy. Od kandydatów wymagane jest wykształcenie średnie ekonomiczne lub ukończenie średniej szkoły zawodowej o profilu pokrewnym, jak np. logistyka, czy kierunki związane z sektorem usługowym. Osoba starająca się o przyjęcie do firmy powinna znać język niemiecki przynajmniej na poziomie komunikatywnym, interesować się biznesem, być kreatywną i gotową do podejmowania wyzwań oraz wykazywać się gotowością do pracy w zespole.

– Nasze praktyki są płatne. Trwają od miesiąca do kilku. Pomagamy zainteresowanym w znalezieniu odpowiedniego lokum i w zadomowieniu się w nowym środowisku. Chętnych do pogłębienia znajomości języka niemieckiego wysyłamy w czasie pracy również na bezpłatne dokształcające kursy językowe. Wyrażając chęć odbycia praktyki, czy pracy, należy przesłać do nas swoje CV oraz list motywacyjny w języku niemieckim – podkreślił Krzysztof Adamczuk.

Sympatyczny gość stwierdził, że znajomość każdego języka obcego w firmie jest mile widziana. Austriacy są jednak tradycjonalistami. Językiem komunikacji w przedsiębiorstwie nie jest więc angielski, ale niemiecki.

Menager pozostawił uczniom materiały informacyjne i ulotki, z których można więcej dowiedzieć się na temat praktyk i pracy w założonym w 1924 roku prężnie rozwijającym się prywatnym przedsiębiorstwie. Zainteresowanych tematem było sporo.

– Taka praktyka w Wiedniu, jeszcze przed podjęciem studiów, byłaby dla mnie z pewnością ciekawym doświadczeniem. Podjęcie tam pracy zaraz po szkole? To trochę za wcześnie. Dobrze jednak byłoby poznać coś nowego, fajnych ludzi, zdobyć trochę doświadczenia zawodowego za granicą, a przede wszystkim podszkolić się w języku – stwierdziła jedna z czwartoklasistek.

 

{gallery}artykuly/2016/austria{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *