24 paczki i upominki dla potrzebującej rodziny.

W dniu wczorajszym zostały przekazane 24 paczki i upominki dla potrzebującej rodziny.

Zbiórka odbyła się w ramach akcji “Szlachetna Paczka”.

– Po raz kolejny ZSP Nr 15 i G Nr 5 w Jeleniej Górze-Sobieszów przyłączył się do akcji Szlachetnej Paczki. Po wybraniu jednej z rodzin i zapoznaniu się z jej sytuacją, każde serc w naszej szkole mocniej zabiło z chęcią niesienia pomocy.

15304212 1861017644171397 1456769766873609017 o

Już od pierwszego dnia, spływały potrzebne podstawowe produkty żywnościowe, środki czystości, kosmetyki, odzież, obuwie, pomoce szkolne, gra komputerowa, zabawki, kaloryfer, pochłaniacz wilgoci, kołdra oraz upominki i mebelki do pokoju dziecinnego. Każdy wchodzący do naszej szkoły dowiadywał się o akcji z plakatu mówią koordynatorki akcji:

Monika Stradomska, Marta Kamińska-Kawa, Maria Furtak, Dorota Skowron.

SZLACHETNA PACZKA jest piękna. Łączy ludzi i to w sposób piękny i szlachetny. Pomoc materialna, rzeczy, prezenty są ważne w Paczce. Ale o wiele cenniejsze jest to wszystko, co dzieje się wokoło paczek i prezentów. Radość pomagania i satysfakcja wielu osób: wolontariuszy, darczyńców, rodzin. Zaangażowanie w ten projekt, to była lekcja empatii, wrażliwości i otwarcia się na potrzeby innych. Większość z nas zaliczyła tę lekcję na szóstkę!

Dostarczenie paczek dla rodziny obfitowało w wiele emocji. Było zaskoczenie ilością a i zawartość również wywołała wielkie wrażenie. Obdarowani nie potrafili powstrzymać łez szczęścia, że wzruszenia uściskali wolontariuszy, podziękowali wszystkim dobrym ludziom i dzieciom za wszystkie dary. Wszystkie rzeczy nam się przydadzą, dziękujemy za wszystko z całego serca.

Chciałam podziękować wszystkim darczyńcom, tym małym i tym dużym, a także każdej osobie, która miała swój wkład w organizację akcji. Jesteście Wielcy ! Dziękuje!

Dorota Skowron


{gallery}artykuly/2016/paczki{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *