Magiczne Mikołajki w Szpitalu

Dla małych pacjentów przebywających 6.12.2016 w Jeleniogórskim Szpitalu przy ul. Ogińskiego dzisiejszy dzień był wyjątkowo radosny i pełen wrażeń. We wtorek o godz. 14.00 na Oddziale Pediatrycznym odbyła się tak bardzo oczekiwana zabawa mikołajkowa. Na widowni, która składała się przede wszystkim z młodszych dzieci, zasiedli również pacjenci z oddziału laryngologicznego i chirurgicznego.

 

DSC 5596

Gości bawiły wesołe elfy , kolorowe zwierzątka i sympatyczni pomocnicy Świętego Mikołaja. Świetlica środowiskowa z ul. Wiejskiej przygotowała specjalne świąteczne przedstawienie „Magiczne Mikołajki”. W akcję aktywnie włączyli się studenci KPSW z Jeleniej Góry i harcerze, którzy zbierali fundusze na mikołajkowe upominki. Mali uczestnicy wtorkowego spotkania otrzymali słodki poczęstunek i owoce. Każdemu z nich Mikołaj wręczył paczkę.

 


DSC 5607

 

– Chore dzieci reagują bardzo emocjonalnie na przymusowy pobyt w szpitalu. Przeważnie mocno przeżywają rozłąkę z domem. Możliwość oderwania się od choroby i cierpienia, chociaż na moment, bardzo dużo znaczy zarówno dla nich, jak i dla ich rodziny. Uśmiech chorego dziecka jest prawdziwą nagrodą dla wszystkich ludzi dobrej woli, którzy szczególnie w okresie przedświątecznym pragną zapewnić najmłodszym pacjentom przynajmniej trochę radości – oświadczyła organizatorka szpitalnych Mikołajków Anna Sinica, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom.
Spotkanie z Mikołajem spełniło swoje zadanie. Było dużo śmiechu i radości. W tym czasie z pewnością nikt nie myślał o chorobie, czy konieczności dalszego leczenia w oderwaniu od własnego domu.

 

 {youtube}Vhy9kY00P5Q{/youtube}

 

{gallery}artykuly/2016/szpital_mikolaj{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *