Magiczny weekend w Krainie Świętego Mikołaja

Przez cały weekend sporo się w Galerii Sudeckiej działo! Przede wszystkim z przygotowanych atrakcji najbardziej zadowolone były dzieci, które miały okazję zrobić sobie wspólne zdjęcie ze Świętym Mikołajem i zakosztować apetycznych słodkości. W krainie Mikołaja, na pasażu przy scenie na poziomie „0″, bawiły się równie dobrze dzieci jak i ich rodzice.

DSC 5076

Wspólna zabawa rozpoczęła się dokładnie w samo południe w sobotę 3.12.2016 podczas ostatniego w tym roku mikołajkowego spotkania z Klubem Jelonka. Własnoręcznie wykonując choinkowe ozdoby oraz prezenty dla swoich bliskich dzieci zamieniły się w pomocników świętego Mikołaja. Najmłodsi mieli również okazję specjalnym gęsim piórem napisać list do „Dziadka Mroza” i wyczarować pomysłowe świąteczne kartki.

Natomiast w niedzielę od 12.00 budowano wspólnie piernikowy domek, który można podziwiać w okresie świątecznym na pasażu. Dzieci ozdabiały pierniki, które przymocowywały do domku sympatyczne elfy. Do dekoracji zużyto ponad 1600 pierniczków. Najmłodsi przyozdabiali również bombki. Najładniejsze z nich były nagradzane. O wyborze decydowała zebrana przy scenie publiczność, która nagradzała młodych artystów zasłużonymi oklaskami.

Przysłowiową wisienką na torcie było rozdanie paczek wyczekującym na nie dzieciom. O godz. 15.00, w ramach akcji “Zostań z nami Świętym Mikołajem”, służby mundurowe wręczały specjalnie przygotowane upominki.

Już po raz szesnasty akcję wspólnie zorganizowała Straż Miejska, Polski Czerwony Krzyż, Policja oraz Miejska Komisja rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizatorów, jak co roku, wspomagało wiele firm i instytucji z regionu jeleniogórskiego.

 

{gallery}artykuly/2016/gal_sudecka/mikolaj{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *