„5 grudnia – Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”

dzien wolontariusza 2016 net

5 Grudnia w całym kraju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Jest to jedyny taki dzień w roku, który skłania nas do tego by całą swoją uwagę skierować na ludzi wykonujących nieodpłatną pracę na rzecz innych i docenić ich za wytrwałą produkcję dobra w swoim środowisku. Niestety często oficjalne obchody tego święta przechodzą bez echa a zainteresowanie Dniem Wolontariusza jest dużo mniejsze niż zasługują na to jego bohaterowie – Wolontariusze.

Aby wzmocnić grupy wolontariackie w całym kraju tworzony jest interaktywny PORTAL PRODUKCJI DOBRA (pod adresem: http://bit.ly/2fIsJu4), którego częścią będzie mapa działających formalnych i nieformalnych Szkolnych Grup Wolontariackich (SGW) w całej Polsce. Rozpoczęcie działalności Portalu planowane jest na 5 grudnia 2016 r. w Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.

Strona http://bit.ly/2fIsJu4 ma być miejscem wymiany doświadczeń pomiędzy grupami wolontariackimi, promowania ich działalności, jak również ma ułatwiać nawiązywanie kontaktów pomiędzy środowiskiem wolontariuszy. Portal ukazywał będzie grupy wolontariuszy z całej Polski oraz ich akcje. Każda grupa wolontariacka (lub jej opiekun) będzie mogła zarejestrować się na stronie i założyć konto swojej grupie aby uzupełnić profil koła wolontariackiego, dodawać materiały, zdjęcia i kontakty. Dzięki temu cała Polska będzie mogła przekonać się jak wielu wolontariuszy świadczy nieodpłatną pomoc na rzecz innych a same grupy zaprezentują swoją działalność wszystkim zainteresowanym. Korzystając z łatwego wyszukiwania na Mapie Produkcji Dobra wolontariusze będą mogli znaleźć podobne grupy w swojej okolicy i wspólnie prowadzić akcje.

Więcej informacji na www.fam.org.pl, http://bit.ly/2gOFxLd i http://bit.ly/2fIsJu4

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *