Wrocław – Monachium przez Jelenią Górę już wkrótce

Jelenia Góra w niedługim czasie wzbogaci się o dwa bezpośrednie i długodystansowe połączenia autobusowe. Na początek kwietnia jeden z przedsiębiorców niemieckich planuje uruchomienie kursu Wrocław – Monachium przez Jelenią Górę. Wyjazd w Monachium – minutę przed północą, przyjazd do Jeleniej Góry – 11.25.Autobus kończyłby kurs we Wrocławiu o godz. 13.20, z jednym tylko jeszcze przystankiem w Bolkowie, a po drodze z Monachium zajeżdżałby m.in. do Norymbergii i Drezna.

autobus

Z kolei wyjazd z Jeleniej Góry do Monachium zaplanowano na godz. 19.05, przyjazd na dworzec końcowy – 6.40.

Uruchomienie tej linii (czterokrotnie w tygodniu, w tym w każdy piątek, sobotę i niedzielę) stanowić będzie z pewnością asumpt do odwiedzin Kotliny Jeleniogórskiej.

Z kolei przedsiębiorca jeleniogórski, wraz z ukraińskim partnerem jeszcze przed końcem roku 2016 chcą uruchomić regularną linię o wyjątkowej długości 900 km, z początkiem w odległym o ok. 25 km Lubomierzu i przystankiem końcowym w Trembowli, po drodze zajeżdżając do Jeleniej Góry. Zabawnym zbiegiem okoliczności przyczynkiem do tej decyzji byli mityczni „Sami Swoi”, to znaczy filmowe postacie Kargula i Pawlaka. Ukraińcy z Trembowli, obok której leżą „filmowe” Krużewniki przyjechali w odwiedziny do Lubomierza, później zwiedzili Jelenią Górę i… zainspirowani filmem podjęli decyzję o eksperymencie komunikacyjnym.

Formalności w tej drugiej sprawie są już załatwione, zakończono też objazdy trasy, odwiedziny na wszystkich dworcach, uzgodniono możliwość wjazdów. – Podróż – powiedziano nam – będzie trwała długo, ok. 18 godz., przy czym wyjazd z Lubomierza odbywać się będzie ok. godz. 14.00, a przyjazd do Trembowli nastąpi o godz. 8 rano następnego dnia. Autokar jeździć ma w pierwszym okresie trzykrotnie w tygodniu, a w zależności od zainteresowania pasażerów będą ewentualnie następować korekty.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *