Elżbieta Suchcicka – Mroźny ogród

Wystawa „Mroźny ogród” to zestaw prac na papierze wykonanych z udziałem niskich temperatur. Autorka opracowała technikę utrwalającą ulotne piękno „lodowych roślin” jakie tworzy woda zamarzając w odpowiednich warunkach na płaszczyźnie, zjawisko to można obserwować zimą na szybach okiennych. Inspiracją twórczą dla Elżbiety Suchcickiej  jest od lat podgórski krajobraz okolic rodzinnego miasta.


Elżbieta Suchcicka mieszka i pracuje w Lwówku Śl., gdzie się urodziła, dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej uzyskała w 1987.

Poza pracą architekta eksperymentuje twórczo w dziedzinie plastyki, od 1989 liczne wystawy indywidualne i zbiorowe w Polsce, Niemczech, Norwegii. Bierze udział w międzynarodowych projektach artystycznych, miedzy innymi „a la Jacuard – Tkanina łączy – Textil verbindet” -projekt  odnoszący się do tradycji tkackich Zagłębia Ruhry, Górnych Łużyc i Dolnego Śląska (w ramach ESK Essen 2010), a w latach 2015-16 uczestniczyła w projekcie „WODAjest… WASSERgleich…” łączącym miasta- Europejskie Stolice Kultury Essen 2010 i Wrocław 2016, zakończonym w kwietniu tego roku wystawą w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

biblioteka.jelenia-gora.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *