Sobota na ludowo w Dwójce

Sobota na ludowo w Dwójce

„Za to, że z Tobą czuję się swojsko, ja tak po prostu… kocham Cię, Polsko” – pod takim hasłem upłynęło sobotnie przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 2. To już kolejna atrakcja z cyklu „Ciekawska sobota”, jaką przygotowali nauczyciele i uczniowie z Dwójki. Przy dźwiękach ludowej muzyki można było wziąć udział w warsztatach artystycznych, próbując swych sił w hafcie, malowaniu chat wiejskich, tworzeniu chust ludowych.

image012

Energii dostarczyło swojskie jadło – chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym oraz inne smakołyki. Nadmiar kalorii można było spalić tańcząc pod czujnym okiem Pana Grzegorza Gigiela oraz śpiewając ludowe pieśni z Panią Moniką Frąckiewicz – Motyką. Uczniowie klasy VI b uświetnili wydarzenie swoim występem tanecznym, a zaproszone Panie z Karkonoskiego Uniwersytetu Trzeciego wieku prezentowały przepiękne rękodzieła.

Każdy mógł także wykonać pamiątkowe zdjęcia w strojach ludowych. Jednak najważniejsze było to, że Dwójkę odwiedziły nie tylko dzieci, ale też rodzice, babcie, dziadkowie i bez względu na wiek każdy dobrze się bawił. Wspólnie spędzony czas na pewno nie był zmarnowany, lecz dostarczył niecodziennych wrażeń i nowych umiejętności. Prace tworzone przez uczestników wydarzenia zachwycały pomysłowością i wysokim poziomem artystycznym. Kolejna ciekawska sobota w Dwójce – niebawem.

Tekst: Koło Chrobrówki, zdjęcia – Joanna Bialuk

 

{gallery}SP2/ludowo{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *