UWAGA na utrudnienia w ruchu

uwagaJeszcze dziś i jutro, jeśli aura pozwoli na prowadzenie prac w szybkim tempie, będą trwać utrudnienia w ruchu w ciągu ulicy Sobieskiego. Na odcinku tej ulicy, w rejonie skrzyżowania z ul. Jana Pawła II i Różaną wprowadzona jest zastępcza organizacja ruchu. Okresowo wprowadzane będą zamknięcia lewo – i prawo skrętów na tych krzyżówkach.

Praca te są związane m.in. z przebudową dylatacji na obiektach mostowych. Ze względu na tworzące się spore korki sugerujemy kierowcom możliwość objazdu do centrum ulicą Lipową, bowiem przez kilkadziesiąt godzin można się spodziewać dużych utrudnień.

Niebawem podobne, w mniejszej nieco skali, nastąpią na estakadzie w kierunku na Zabobrze. Zachodzi bowiem, po latach eksploatacji, konieczność wymiany wkładek gumowych, wypełniających szczeliny. Aby ta praca mogła być wykonana możliwie najlepiej, konieczne są większe spadki temperatury. Mało kto z kierowców zdaje sobie sprawę, że powierzchnia mostu „pracuje” i zimą różnica długości sięga nawet 10 cm. Żeby nie wpływają to na komfort jazdy, szczeliny wypełniane są specjalnym gatunkiem gumy, która jednak z biegiem czasu, pod wpływem obciążeń i różnic temperatur wykrusza się i wkładki muszą być okresowo wymieniane. Ze względu na to, by w dwóch jednocześnie miejscach nie blokować jazdy tranzytowej tą drogą, w pierwszym etapie remontowany jest odcinek na wysokości ul. Różanej, a za kilkanaście dni – dylatacje na estakadzie.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *