Elektryzująco i naukowo w Galerii Sudeckiej

Tematem przewodnim elektryzującego spotkania na scenie pasażu był prąd. W sobotę 19.11.2016 w godz. 13.00 -17.00 Klub Jelonka ponownie zagościł w Galerii Sudeckiej. Podekscytowane dzieci z dużym zainteresowaniem oddawały się wspólnej zabawie. Każdy z małych odkrywców osobiście chciał się przekonać i namacalnie poczuć, jak działają zademonstrowane przez animatorów z Koszalina „czarodziejskie przedmioty”. Atmosfera była tak przyjemna i swojska, że do wykonywania wyznaczonych zadań chętnie spontanicznie włączali się także rodzice. Wszystkim szczególnie przypadło do gustu składanie samochodów. Momentami większy zapał wykazywali aktywnie współpracujący tatusiowie niż ich pociechy, które z podziwem obserwowały swoich rodzicieli.

DSC 2206

Pasaż galeryjny spełniający funkcję Dom Kultury nikogo już nie dziwi. Niektórzy rodzice pozostawiają tam na chwilę, nawet i młodsze dzieci, które nie mają obaw na moment stracić ich z oczu.

– Ania z utęsknieniem wyczekuje spotkań z Klubem Jelonka. Bez skrępowania przyłącza się do grupy dzieci i chętnie współpracuje nawet w mało znanym zespole. Raz czy dwa razy zostawiłam ją samą na kilka minut, gdy robiłam drobne zakupy. Baczenie na nią miała koleżanka. Córeczka nie lubi się ze mną rozstawać. Po sklepach zwykle chodzimy obie. Klub Jelonka to jednak priorytet. Wcale mnie więc nie zdziwiło, gdy bez oporu na chwilę się ze mną rozstała – śmiała się mama dziewczynki.

Stali bywalcy przychodzą przeważnie z kolegą lub koleżanką. Rodzice z uśmiechem obserwując swoje aktywnie zaangażowane dzieci niejednokrotnie oddają się relaksującej konwersacji. Przerywają na moment rozmowę, gdy rozradowany maluch na chwilę odłącza się od grupy, żeby podzielić się z nimi jakimś niesamowitym przeżyciem lub opowiedzieć o ciekawym zjawisku, czy pokazać wykonaną przez siebie pracę.

 

{gallery}artykuly/2016/gal_sudecka/jelonek_el{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *