To był prawdziwy horror!

To był prawdziwy horror! I to nie tylko dla samych zawodników, ale również dla ich oddanych sympatyków, znajomych i przyjaciół, którzy nie tylko podziwiali odważnych amatorów wyjątkowo dobrze przyprawionej pizzy, ale sami również odważyli się skosztować po kawałeczku tego bardzo apetycznie wyglądającego i przy tym bardzo pikantnego specjału.

DSC 2063

W sobotę 19.11.2016 o godz. 14.00 w Pizzerii Mariano Italiano w Karpaczu przy ul. Brzezie Karkonoskie 16d odbył się wielki finał wyzwania piekielnej pizzy. Dla zwycięzcy, za zjedzenie wyjątkowo ostro przyprawionego przysmaku, przewidziana była nagroda w wysokości 250 zł. Niestety pizza okazała się nie do pokonania. Nikt nie był w stanie jej skonsumować. Po każdym kęsie zapierało bowiem dech, a gardło palił niesamowity ogień.

Jakkolwiek wygrana piekielnej pizzy jest rzeczą bezsporną, to jednak organizatorzy jednogłośnie przyznali 100 zł nagrody dzielnemu śmiałkowi Rafałowi Ratajskiemu, który skonsumował aż 4 kawałki, a więc połowę porcji. Symbolicznie 50 zł za drugie miejsce otrzymał Kamil Szumiel, który zjadł niewiele mniej od zwycięzcy. Certyfikaty pocieszenia otrzymała reszta honorowych finalistów, a więc Przemysław Kaczałko, Jacek Kowal i Adam Toronowski.

Jesteśmy pełni podziwu dla Przemka Kaczałko, naszego kolegi po fachu, który dzielnie reprezentował barwy Jeleniej Góry wytrwale zmagając się z piekielnym poczęstunkiem. Naszym zdaniem ogromne brawa i słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom już za samą tak odważną decyzję podjęcia wyzwania. Jak to widać na zdjęciach, chętnych nie było zbyt wielu. Towarzyszący goście pasowali bowiem już po jednym kęsie przeklinając w duchu doładowany kapsaicyną ( substancją odpowiedzialną za ostrość w papryczkach ) diabelski przysmak.


{gallery}artykuly/2016/pizza_1911{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *