GOPR otrzymał nowy samochód 4×4

W piątek 18.11.2016 Grupa Karkonoska GOPR otrzymała warty 185 tys. zł nowy samochód terenowy typu bus z napędem 4×4. Będzie on służył do dowozu ratowników na miejsce akcji, czyli tereny objęte poszukiwaniem. W imieniu Urzędu Marszałkowskiego auto przekazała Wicemarszałek Dolnośląski Ewa Mańkowska podkreślając, że jednym z priorytetów urzędu jest zapewnienie turystom poczucia bezpieczeństwa i dobrej opieki w górach. Od Urzędu GOPR otrzymał również trzy komplety nowych noszy, które zostaną zamontowane w samochodach terenowych.

IMG 20161118 102644 resized 20161118 072313377

– W tym roku samorząd wojewódzki przekazał grupie karkonoskiej GOPR 350 tysięcy złotych – oświadczyła wicemarszałek Ewa Mańkowska.

Goprowcy z Karkonoskiej Grupy mogą zaliczyć ten rok do jednych z bardziej udanych, ponieważ znalazły się fundusze nie tylko na lepszy sprzęt, ale również i na nowe etaty. W przyszłym roku urząd przekaże na GOPR podobną kwotę.

– Nasze psy, które służą do poszukiwań osób zaginionych w górach są jednymi z najlepiej wyszkolonych zwierząt w Europie – podkreślali goprowcy.

Ruch turystyczny w górach rośnie z każdym rokiem, co ma również wpływ na liczbę niebezpiecznych zdarzeń. Nad bezpieczeństwem turystów w Karkonoszach i Sudetach Zachodnich czuwa 68 ratowników górskich, w tym 17 zawodowych. Wszyscy zapewniają gotowość do pomocy o każdej porze dnia i nocy. Warto jednak podkreślić, że w tym roku w górach nie było zbyt dużo wypadków. Z tego można więc wyciągnąć wniosek, że nasi turyści starają się odpowiedzialnie zachowywać na szlakach.

Więcej informacji w poniżej:


{gallery}gopr/bus{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *