Mieszkańcy Jeleniej Góry pomogą potrzebującym

Żywność, środki czystości, artykuły szkolne – to podstawowe produkty, których brakuje potrzebującym mieszkańcom Jeleniej Góry i okolic. W niedzielę w Nowym Rynku ruszy tegoroczna Szlachetna Paczka. Każdy może pomóc – pomóż i ty!

Szlachetna Paczka jest przedświąteczną akcją, w ramach której darczyńcy wspierają potrzebujących – osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, rodziny wielodzietne i ludzi, których spotkało nieszczęście. Tylko w zeszłym roku projekt zaangażował milion Polaków, a pomoc w przekazanych paczkach przekroczyła 54 mln złotych.

NR paczka

Już w niedzielę (20 listopada) o godzinie 12.00 w galerii handlowej Nowy Rynek ruszy tegoroczna jeleniogórska edycja. Wraz z rozpoczęciem wydarzenia na stronie internetowej http://bit.ly/2eZXPYN będzie można wybrać jedną z lokalnych rodzin

i zrobić dla niej paczkę. Całości towarzyszyć będzie barwny performance muzyczno-aktorski, inspirowany filmem krótkometrażowym „Cyrk motyli”. Początek o godzinie 12.00.

– Główny bohater „Cyrku motyli”, mimo przeciwności losu, nie poddaje się i zostaje autorytetem dla cierpiących i zagubionych osób. Inspirując się jego historią chcemy zwrócić uwagę mieszkańców Jeleniej Góry na potrzeby innych osób, często ich sąsiadów – mówi Paweł Wilk, organizator wydarzenia.

Najczęstsze potrzeby najbiedniejszych mieszkańców Jeleniej Góry to jedzenie, zimowa odzież i obuwie, opał, sprzęt AGD. Darczyńcy mogą również spełnić marzenie obdarowywanych – dzieci często zwracają się z prośbami o zabawki.

– Szlachetna Paczka pomaga zmobilizować się do zorganizowania wspaniałej pomocy. Jestem przekonana, że udowodnimy, że Jelenia Góra jest pełna życzliwości i dobrej woli

– mówi Anna Szlaga, marketing manager Nowego Rynku.

Każda rodzina, która trafia do bazy, jest dokładnie znana pracownikom miejscowych ośrodków pomocy. Ich sytuacja zostaje sprawdzona, tak, by nie było najmniejszych wątpliwości, że pomoc trafia do tych, którzy naprawdę jej potrzebują.

Szlachetna Paczka w Nowym Rynku 20 listopada, godz. 12.00

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *