“Echa słowiańskich ścieżek”

W poniedziałek 14.11.2016r o godzinie 17:00 w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury w Jeleniej Górze miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Joanny Adamczuk pt.: “Echa słowiańskich ścieżek”

Autorka mieszka i tworzy w Monachium oraz w Sosnówce koło Jeleniej Góry. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej. Studiowała rysunek i malarstwo w Neue Kunstschule w Zurychu.

„Joanna jest w swojej technice niepowtarzalna. Delikatność rysunku w obrazach nadaje im cech ilustracji i symbolu. Podobnie jak w pracach pastelą. Ta technika wymaga od twórcy ogromnej delikatności i wrażliwości. Wyczucia kontrastu w jasnych barwach.(…)”

Emanuela Czujowska – Prezes Grupy Artystycznej Pi-Art. Galeria Wysoki Kamień, Kopaniec.

DSC 0258

„Słowiańskie ścieżki pełne postaci z mitologii, wierzeń, podań, obrzędów…Postaci, które kuszą nas swoją magią, urokiem, wołają do nas, szepczą…Przywędrowały z odległych czasów, ze świata naszych przodków, Prasłowian, którzy stworzyli je na kształt swoich wyobrażeń w relacji do otaczającej przyrody. Wyrażały ich pragnienia, nadzieje i lęki, potrzebę szukania wsparcia w trudnych sytuacjach życiowych, a także chęć posiadania opiekunów w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i swoim bliskim. (…)

Mity trwają ukryte w obrzędach, podaniach ludowych, bajkach, pieśniach, wierszach i przysłowiach w które bogaty jest folklor. Stykam się z nimi odkąd tylko sięgnę pamięcią. Idę tą słowiańską ścieżką, która mnie coraz bardziej kusi, inspiruje i zachęca do nieustannej wędrówki.”- Joanna Adamczuk


Zapraszamy do bardzo interesujacej wypowiedzi  na temat swojej twórczości i nie tylko, Joanny Adamczuk

 

{gallery}odk/2016/joanna_adamczuk{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *