“Wszyscy Byliśmy Harcerzami” – IX Dolnośląski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej

W sobotę 12.11.2016, w sali Widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej o godz.16. 00, w ramach IX Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej, odbył się specjalny koncert zespołu “Wszyscy Byliśmy Harcerzami”. Oklaskiwali go zarówno młodsi, jak i starsi widzowie, którzy przyjechali z całego województwa dolnośląskiego, żeby wspólnie, wśród harcerskiej wspólnoty, w radosnej i zarazem patriotycznej atmosferze, podobnie jak w latach ubiegłych, uczcić Dzień Niepodległości. Muzycy swoją głośną, żywiołową muzyką i charyzmatycznym mocnym uderzeniem dosłownie porwali młodych ludzi na scenę.

DSC 9914

Festiwal zorganizował Karkonoski Hufiec ZHP w Jeleniej Górze korzystając ze wsparcia Miasta Jelenia Góra. Celem głównym tego wydarzenia było pielęgnowanie wartości patriotycznych z jednoczesnym promowaniem twórczości i umiejętności młodych ludzi w połączeniu z dobrą zabawą.

– 11 listopada to święto radosne, bo przecież Polska odzyskała w ten czas tak długo wyczekiwaną niepodległość – argumentowali harcerze.

W tegorocznej edycji wystąpiło 26 wykonawców. Obok dzieci na scenie pojawiły się również osoby po trzydziestce. Po koncercie zespołu “Wszyscy Byliśmy Harcerzami” rozdano nagrody indywidualne i zespołowe. Wręczały je posłanki na Sejm RP Zofia Czernow i Marzena Machałek oraz starosta Anna Konieczyńska, prezydent Marcin Zawiła, senator Krzystof Mróz i burmistrz Piechowic Witold Rudolf. Nagrodzeni z zadowoleniem schodzili ze sceny dumni z uhonorowania ich występu.

 

{gallery}artykuly/2016/harcerze_jck1211{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *