Patriotycznie przy ognisku… dobry przykład dla młodzieży

Walczący o niepodległość, porozrzucani po różnych zakątkach świata, żołnierze niejednokrotnie dodawali sobie wzajemnie otuchy śpiewając przy ogniskach polskie pieśni patriotyczne wierząc, że wrócą do wolnej Ojczyzny. Nawiązaniem do tamtych czasów i pewną formą oddania hołdu tym dzielnym ludziom, którzy walczyli “Za Wolność Waszą i Naszą” są właśnie obecnie propagowane ogniska patriotyczne. Uczą one poszanowania własnego narodu, zachowania tradycji i wdzięczności za ofiarność i dążenia niepodległościowe minionych pokoleń.

DSC 9807

Ognisko Patriotyzmu trwało około godziny. Był to dobry czas poczucia wspólnoty, więzi narodowej i ogólnego zrozumienia, czym dla nas Polaków jest zachowanie własnej tożsamości i ojczystego języka. W ciepłej, w przyjaznej atmosferze dobrze bawili się młodsi i starsi.

– Ten tak ciepło migoczący ogień to dla mnie taki znak pokoju i obecności Bożej wśród nas. Uważam, że zawsze powinniśmy dziękować Panu, że możemy żyć w pokoju i to na własnej ziemi – oświadczyła jedna ze starszych uczestniczek wieczornego zgromadzenia.


{gallery}artykuly/2016/1111/ognisko{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *