Fantastyczny koncert na rozpoczęcie Obchodów Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości Filharmonia Dolnośląska przygotowała dla swoich sympatyków nie lada gratkę. W programie „Powróćmy jak za dawnych lat” w czwartek 10.11.2016 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiła znana i lubiana śpiewaczka Adrianna Bujak – Cyran. Artystce towarzyszył Chór Kameralny Collegium Musicum z Jeleniej Góry, a Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Dolnośląskiej dyrygował sam Tomasz Chmiel.

ADSC 8846

W romantyczną i zarazem trochę nostalgiczną atmosferę okresu przedwojennego wprowadziły zasłuchanych widzów popularne szlagiery Henryka Warsa, Władysława Szpilmana, Jerzego Petersburskiego, Romana Palestera, Stefanii Górskiej i Romana Wiehlera. Poza tytułową piosenką słuchacze gorąco oklaskiwali między innymi takie przeboje jak: Ach, jak przyjemnie, Odrobina szczęścia w miłości, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Już taki jestem zimny drań, Ja się boję sama spać, Ada to nie wypada, Miłość ci wszystko wybaczy, czy Tango milonga.

Poniżej zamieszczony filmik nie jest w stanie oddać piękna muzyki i wyjątkowego głosu, którym może poszczycić się solistka. Jej występ okazał się bowiem dla wielu z licznie zgromadzonych słuchaczy niezapomnianym przeżyciem.

 

{gallery}artykuly/2016/1011koncert{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *