Dzień Niepodległości w MP Nr 13

Dzień Niepodległości w MP Nr 13

W czwartek 10 listopada Dzień Niepodległości w Miejskim Przedszkolu Nr 13 obchodzony był bardzo uroczyście. Wielkim wydarzeniem było rozpoczęcie uroczystości od wniesienia przez poczet przedszkolaków flagi państwowej oraz wspólne odśpiewanie wraz z zaproszonym gościem „Mazurka Dąbrowskiego.” Na sali zauważyć można było wiele akcentów biało-czerwonych, które przyozdabiały dziecięce ubrania.

SDC11619 Copy

Zaproszony gość obejrzał przygotowane na tę okazje przez dzieci tańce oraz wysłuchał wierszy i piosenek. Łzy kręciły się w oku. Nie obyło się bez wspólnego wyrecytowania wiersza „Kto Ty jesteś” Władysława Bełzy. Po części artystycznej przedszkolaki z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały wspomnień naszego bohatera, który z oddaniem i odwagą walczył o wolność i niepodległość naszej ojczyzny. Na koniec wszyscy z ogromnym podziwem i szacunkiem nagrodzili naszego gościa wielkimi brawami życząc dużo zdrowia i wielu pogodnych dni.

Po uroczystości w przedszkolu dzieci z grupy Biedronek kontynuowały obchody Dnia Niepodległości na spacerze pod pomnik Żołnierzy Poległych.


{gallery}przedszkola/2016/mp13/1111{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *