Narodowe Święto Niepodległości w „Handlówce”.

Narodowe Święto Niepodległości w „Handlówce”.

10 listopada 2016 r. w zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.

Wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły pani Danuta Pawłowicz, która zwróciła uwagę na rangę święta narodowego.

DSC02004

Cała uroczystość została przygotowana przez nauczycieli historii i języka polskiego. Krótką historię Polski od czasów niewoli do momentu odzyskania przez Polskę niepodległości opowiedziała pani Dorota Piejko. Tekst pieśni patriotycznej „Żeby Polska była Polską” przedstawiła pani Katarzyna Szandurska.

W trakcie apelu odbyła się prezentacja kotylionów przygotowywanych przez uczniów szkoły w minionym tygodniu. Młodzież, która wykonała najładniejsze kotyliony – podobnie ja w roku minionym, otrzymała nagrody pieniężne oraz darmowe bilety do kina.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przystrojeni w kotyliony uczniowie wrócili na zajęcia, a muzyka legionowa rozbrzmiewa do ostatnich lekcji w szkole. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i jak zapewnia pani dyrektor Danuta Pawłowicz będzie kontynuowana w kolejnych latach.

Tekst i zdjęcia: E .Rząsa, M. Drapiej


{gallery}szkola/2016/handlowka/1111{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *