Patriotycznie i rekordowo w Jeleniej Górze

III Bieg Niepodległości ściągnie w tym roku do Jeleniej Góry rekordową ilość uczestników. Oczywiście będą to w większości mieszkańcy miasta, ale nie zabraknie również gości z innych miejscowości Dolnego Śląska, a także z bardziej odległych zakątków kraju.

bieg-niepodleglosci-logo

Limit uczestników został pierwotnie ustalony na 500 osób, ale w związku z ogromnym zainteresowaniem, zwiększony został do 600. Warto pamiętać, że w dniu zawodów, 11 listopada, nie będzie można się już zapisać.


 

biegniepodleglosci2016wiz-768x512

 

 

Bieganie w Jeleniej Górze ma swój niepowtarzalny smak i klimat, a taka specjalna i wyjątkowa okazja sprawia, że bieg będzie miał niezwykłą rangę i oprawę. Oprawę, którą stworzą sami biegacze. Jak zwykle będzie na jeleniogórskich ulicach biało – czerwono, nastrojowo i świątecznie, ale sportowy i radosny charakter wydarzenie sprawi, że będzie też wesoło i bez zbędnego patosu. Biegowa brać zadba z pewnością o to żeby pobiec w narodowych barwach, a organizatorzy chętnie w tym pomogą, znów dołączając do pakietu startowego wyjątkowe i świąteczne koszulki.

Zapowiada się impreza wyjątkowa i taka, którą będzie się wspominało. Czołówka na pewno nie odpuści i walczyć będzie o dobry wynik do upadłego, ale dla większości zawodniczek i zawodników będzie to z pewnością okazja do zamanifestowania swojego patriotyzmu na sportowo i na luzie.

 

Organizatorzy liczą też na kibiców, którzy zawsze licznie pojawiają się na mecie w Cieplicach. Mamy też nadzieję, że będą dopingować uczestników III Biegu Niepodległości na całej trasie.

Zawody odbędą się na dwóch dystansach: 10 i 5 km. Tym bardziej warto było się zapisać i spróbować swoich sił – choćby na krótszym dystansie. Przypominamy: bieg na 5 km to II Memoriał Piotra Szmidla.

Najważniejsze informacje dotyczące biegu:

Baza zawodów będzie się znajdować w Cieplicach na Placu Piastowskim. Darmowe autobusy jeleniogórskiego MZK zawiozą zawodników na start.

Bieg na 10 km wystartuje o 11:00 z Placu Ratuszowego, a uczestników przywita prezydent Jeleniej Góry – Pan Marcin Zawiła.

Bieg na 5 km wystartuje o 11:00 spod zajezdni MZK. Meta obu biegów na Placu Piastowskim w Cieplicach. Bieg na dystansie 10 km posiada atest PZLA.

W pełnym pakiecie startowym dla tych, którzy zgłosili się odpowiednio wcześnie znajdą się m. in. : pamiątkowa koszulka i voucher na wstęp do Term Cieplickich. Na mecie czekają pamiątkowe medale – kotyliony, ciepły posiłek i wspaniała sportowa atmosfera.

Organizatorami III Biegu Niepodległości są Miasto Jelenia Góra i firma Grabek Promotion.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *