Nieznane podziemia Jeleniej Góry… wkrótce wyruszymy podziemnym szlakiem

Podziemia pod Wzgórzem Kościuszki od ponad 10 lat były nieużytkowane. Już wkrótce, dzięki firmie Arado, to się zmieni. Właściciele spółki, Jarosław Bona i jego wspólnik Maciej Wyszkowski, zainteresowali się podziemnymi korytarzami już parę lat temu. W ten czas właśnie zrodził się pomysł zagospodarowania tego terenu.

DSC 2442

W sobotę 5.11.2016 żelazne wrota przestąpili pierwsi goście. Około 200 zainteresowanych historią osób miało okazję poznać kilka zakamarków podziemnego szlaku. W dużej, przestronnej hali grupa obejrzała profesjonalnie przygotowane przedstawienie nawiązujące do historii regionu. W mrocznej scenerii w ciekawy sposób przedstawiono im mało znane większości jeleniogórzan fakty dotyczące okresu powojennego Miedzianki. Po krótkiej inscenizacji zaintrygowani widzowie w 25 – osobowych grupach mieli okazję odbyć niecodzienny spacer podziwiając fragmenty podziemnych korytarzy. Historyczne atrakcje turystyczne wywarły na zwiedzających duże wrażenie.

– Na pewno podziemna trasa i w niekonwencjonalny sposób przedstawiana przez prawdziwych pasjonatów historia naszego regionu będą dodatkową atrakcją Jeleniej Góry – stwierdził Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Jelenia Góra Paweł Domagała, który w pierwszej grupie w mrocznej scenerii przeszedł część zaprojektowanego przez niemieckich inżynierów wydrążonego w zboczach gór tunelu.

 

{gallery}artykuly/2016/podziemia{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *