Koncert dla ratowania Romka…

W piątek 4.11.2016 o godz. 19.00 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze odbył się wyjątkowy koncert charytatywny zorganizowany przez Rotary Klub Jelenia Góra – Cieplice i Fundację Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił niemiecki chór i orkiestra lekarzy z południowej części kraju naszych sąsiadów.

Stabat Mater Gioachino Rossiniego bardzo mocno poruszyło zasłuchanych widzów, którzy gorącymi brawami nagrodzili bardzo udany występ ponad 70 artystów. Niewątpliwie bardzo ważnym akcentem piątkowego wydarzenia był bardzo udany występ polskich solistów: Agaty Chodorek, Marioli Cierpiol, Bartosza Nowaka i Bogdana Makala. Orkiestrą dyrygował niemiecki muzyk Marius Popp.

DSC 7571

Wstęp był wolny, ale przed kościołem odbywała się kwesta, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i dalszą rehabilitację chorego na stwardnienie rozsiane jeleniogórzanina Romana Geftasewicza.

– Dzięki lekarzom i wszystkim ludziom dobrej woli udało mi się ukończyć studia na wydziale Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Robię, co mogę, żeby powrócić do zdrowia, ale choroba postępuje. Wiem jednak, że nie wolno się poddawać. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają, nie tylko materialnie. To daje mi siłę do dalszej walki – zapewniał gorąco sympatyczny jeleniogórzanin.

Koncert pozostanie już wkrótce tylko miłym wspomnieniem. Pan Geftasewicz jednak nadal będzie musiał się zmagać z przeciwnościami losu. Każdy, kto chciałby wspomóc jego rehabilitację może przekazać darowiznę dla Romana wpłacając pieniądze na subkonto fundacji: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615 z dopiskiem: dla Geftasewicz Roman (15092)- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Więcej informacji w wypowiedziach, odpowiednio: Romka, Elżbiety Zakrzewskiej (Prezydent RC Jelenia Góra Cieplice)  i Jana Twardonia ( Prezydent RC Wrocław PANORAMA )
 

{gallery}artykuly/2016/koncert_dla_romka{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *