Stanisław Romaniec – Kwiaty

Jeżeli nie zdążyliście obejrzeć wystawy naszego lokalnego artysty, Stanisława Romańca to jest okazja to nadrobić, bo teraz Filia nr 6 zaprasza do oglądania jego obrazów z cyklu „Spełnione Marzenia”.


Stanisław Romaniec urodził się w Przemyślu. Po wojnie na stałe zamieszkał w Jeleniej Górze.

Od najwcześniejszych lat Stanisław wykazywał zdolności artystyczne i poprzez lata indywidualnej pracy ukształtował własny styl sztuki oraz rozwinął talent malarski.

W Jeleniej Górze związał się z lokalnym klubem artystów z którym uczestniczył w wystawach i wspólnie jeździł na plenery malarskie w różnych częściach Polski. Z tych wypraw pochodzą pejzaże malowane w umiłowanych i najbliższych Karkonoszach. W dorobku znajdują się ponadto krajobrazy tworzone w Beskidach, Bieszczadach i nad jeziorami mazurskimi. Interesowała go szczególnie architektura polskich miast i wiosek co znalazło swoje odbicie w wielu kompozycjach.

Był też z zamiłowania ogrodnikiem. I ta pasja znalazła swoje odzwierciedlenie w jego twórczości. Interesowały go kwiaty, których urodę i bogactwo kolorów utrwalał w martwych naturach z kwiatami w roli głównej.
Stanisław Romaniec z radością dzielił się swoją sztuką. Chętnie wystawiał swoje obrazy na wystawach. Były one tam pozytywnie recenzowane i nagradzane. Jego kompozycje znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce, Szwecji, Irlandii, Niemczech, Kanadzie, Japonii i Australii.

dsc02628
dsc02629
dsc02633
dsc02634
dsc02642

biblioteka.jelenia-gora.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *