Wzmożony ruch i pierwsze kolizje przy cmentarzach…

Od soboty panuje spory ruch na drogach prowadzących do okolicznych cmentarzy. Z każdym dniem się on zwiększa. Punkt kulminacyjny policja przewiduje na jutro, kiedy to wszyscy będziemy spieszyć na cmentarze, a przyjezdni, po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy, będą się starać dodatkowo bezpiecznie powrócić do swoich domów.

IMG 20161031 171934

W długi weekend o zdarzenie drogowe, podczas tak wzmożonego ruchu na drogach, nie trudno. Policja apeluje o ostrożną jazdę. W powiecie jeleniogórskim odnotowano już sporo kolizji. Sprawcami bywają przede wszystkim kierowcy, ale zdarza się, że i piesi, którzy w niedozwolonych miejscach przekraczają ulicę lub nagle wychodzą na drogę, też są winni.

W poniedziałek 31.10.2016 już od południa ciężko było znaleźć miejsce parkingowe przy ul. Sudeckiej. Dochodziło do stłuczek, także na parkingu. Policjanci mają pełne ręce roboty. Niejednokrotnie muszą pełnić rolę mediatorów, skrupulatnie rozstrzygać spory i dokładnie śledzić przebieg wydarzeń, ponieważ zdarza się, że żadna ze stron nie chce uznać swojej winy.

W dniu jutrzejszym synoptycy przewidują gorsze warunki na drogach. Jeleniogórzanie muszą liczyć się z przelotnymi opadami i dokuczliwą mżawką. Tak więc drogi w niektórych miejscach mogą być bardzo śliskie.

Więcej informacji w artykule:  Policyjna Akcja Znicz 2016.


{gallery}artykuly/2016/31listopada{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *