Wampiry, strzygi i upiory w Parku Zdrojowym

IMG 0501Z okazji Halloween, Termy Cieplickie zorganizowały dla jeleniogórzan (i nie tylko) pierwszy hallowenowy pochód, którzy przeszedł dzisiaj (31.10) przez od Placu Piastowskiego do Term Cieplickich. Odbyły się tam konkursy na najładniejszą dynię oraz na najupiorniejsze przebranie halloweenowe – zwycięzcy otrzymali vouchery rodzinne do Term Cieplickich. 

Według tradycji Halloween jest pogańskim zwyczajem związanym z maskaradą i odnosi się on do święta zmarłych. Święto to obchodzone jest w wielu krajach w wieczór 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty itp.

– Mimo tego, że święto wzbudza wiele kontrowersji wśród Polaków, to postanowiliśmy się wybrać – mówią nam rodzice Krzysia. Nie ma nic w tym złego, bo przecież dzisiaj możemy się dobrze bawić, a jutro, jak co roku, wybieramy się na groby naszych bliskich i nie wydaje nam się, żeby obchodzenie Halloween przeszkadzało czasowi refleksji i zadumy jakim jest Dzień Wszystkich Świętych.  

{gallery}artykuly/2016/halloween-termy{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *