Jesienna zbiórka liści – informacja o kolorze worków

Urząd Miasta Jelenia Góra, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przypomina mieszkańcom Jeleniej Góry o wystawianiu do odbioru worków z liśćmi w odpowiednich kolorach lub z odpowiednim oznaczeniem.

Liście powinny być wystawiane w workach brązowych. W przypadku wystawienia liści w workach czarnych uprasza się o dodatkowe oznakowanie worków napisem „liście” lub „biodegradowlane” lub „bio”.

jesien

Przypominamy, że worki w kolorach: żółtym, zielonym i niebieskim przeznaczone są do wysegregowanych frakcji surowcowych tj. tworzyw sztucznych, szkła i papieru. W związku z powyższym liście wystawione w workach kolorowych (żółtym, zielonym i niebieskim) nie spełniają założeń § 6 uchwały nr 209.XXX.2016 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 28 czerwca 2016 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Jeleniej Góry (Dz. Urz. Woj. Doln. z 2016 r. poz. 3291).

Pierwsza jesienna zbiórka liści odbywa się w dniach 27 października – 4 listopada 2016 r. Druga zbiórka liści zostanie przeprowadzona w drugiej połowie listopada – o dokładnym terminie poinformujemy odrębnym komunikatem.

Liście odbierane są z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy oraz z nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy (z wyjątkiem przypadków prowadzenia działalności gospodarczej związanej z wytwarzaniem odpadów zielonych np. ogrodnictwo, rolnictwo, sprzątanie terenów zielonych itp.), a powstają odpady komunalne. Worki z liśćmi odbierane są w terminach zgodnych z harmonogramem odbioru odpadów biodegradowalnych. Koszty wyposażenia nieruchomości w worki obciążają właściciela nieruchomości.

Wszelkie zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu:

Urząd Miasta Jelenia Góra – 75 75 46 294

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *