III Bieg Niepodległości

BN 03Bieg Niepodległości odbędzie się w Jeleniej Górze już trzeci raz, wpisując się w sportowy sposób świętowania ważnych dla Polaków dat – biega się przecież w Jeleniej Górze z okazji 3 maja, biega również z okazji 11 listopada.

Wiosenne majowe jeleniogórskie bieganie to półmaraton i bieg na 10 km, a jesienne, listopadowe, świąteczne zawody odbywają się zawsze na dystansie 10 i 5 km. Ten krótszy bieg to kolejny już Memoriał Piotra Szmidla – zmarłego przed kilku laty pracownika Uzdrowiska Cieplice, który kochał sport, góry i bieganie. “Piątka” wystartuje z ul. Wolności 145 (obok zajezdni MZK), a meta znajdować się będzie w Cieplicach na Pl. Piastowskim. Bieg główny (10 km) wystartuje z Pl. Ratuszowego, a rywalizacja na tym dystansie również zakończy się w tym samym miejscu w Cieplicach. Ostatnich kilkaset metrów obu biegów to malownicze alejki i ścieżki Parku Zdrojowego. Bieg na 10 km posiada atest PZLA, a jesienne biegowe ostatki powinny sprzyjać próbom bicia rekordów życiowych. Start obu biegów o godz. 11:00.

Biuro zawodów działać będzie na Placu Piastowskim w Cieplicach już w dniu poprzedzającym bieg, w czwartek 10 listopada, w godzinach 17:00 – 19:00.

W dniu biegu zapisy i biuro czynne w tym samym miejscu już od godziny 8:00.

Zawodnicy zostaną przewiezieni na start darmowymi autobusami jeleniogórskiego MZK z cieplickiego przystanku Apteka pod Koroną. Przejazd odbędzie się w dwóch turach: o godz. 10:00 i 10:20. Na obu startach będzie również możliwość zostawienia depozytu, który będzie do odbioru na mecie. Dekoracje przewidziane są na godzinę 13:00.

Jeleniogórskim Biegom Niepodległości zawsze towarzyszy podniosła świąteczna atmosfera. Biegaczom czas umila patriotyczna muzyka, a wielu zawodników ubiera się w narodowe barwy lub dopasowuje do sportowego stroju jakieś patriotyczne elementy. Bieg ulicami, na których powiewają biało – czerwone flagi na pewno dodatkowo sprawia, że ten bieg jest wyjątkowy.

Przed startem biegu na 10 km, na Pl. Ratuszowym zawsze wszystkich uroczyście wita prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

To już trzecia edycja tej imprezy i z pewnością jest to bieg, który cieszy się coraz większą popularnością i który na stałe wpisał się już w pejzaż jeleniogórskich obchodów Dnia Niepodległości. Biegacze udowadniają niezmiennie, każdego roku, że to jeden z najlepszych sposobów na świętowanie, a jeśli chodzi o aspekt sportowy, to jest to już po prostu znany i silny lokalny bieg, ściągający do Jeleniej Góry również gości z innych części Polski oraz z Czech i Niemiec.

Oczywiście nie tylko ciekawa trasa i świąteczny klimat imprezy sprawiają, że warto 11 listopada w Jeleniej Górze wystartować. Oprócz wielu udogodnień dla zawodników, jak choćby darmowy transport na miejsce startu, depozyt, dobrze zaopatrzone punkty odżywcze na trasie i bufet – meta dla tych wszystkich, którzy ukończą bieg, oprócz możliwości bezpłatnego wydrukowania pamiątkowego imiennego dyplomu – oprócz tego wszystkich na listopadowych biegaczy czekają wspaniałe biało – czerwone koszulki oraz pamiątkowe medale na mecie.

Organizatorami biegu są Miasto Jelenia Góra i firma Grabek Promotion, która oprócz zakończonego właśnie cyklu Bike Maraton 2016 ma w tym roku za sobą organizację cyklu biegowego Runner’s World Super Bieg.

Szczegóły i zapisy na stronie:

http://bit.ly/2dKn437

Zapraszamy do Jeleniej Góry na III Bieg Niepodległości. Start o 11:00 z Pl. Ratuszowego.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *