Dzień Seniora

W dniu 8 października 2016 roku w ramach realizacji projektu pn. „Współpraca Gmin Partnerskich w tradycji i kulturze dwóch narodów” zostało zrealizowane działanie pn. „Dzień Seniora”, które odbyło się w Euroregionalnym Centrum Spotkań Gmin Partnerskich. Wśród seniorów gościliśmy delegacje z Gmin partnerskich – Paseky nad Jizerou i Vierkirchen. Wszystkich seniorów powitał Wójt Gminy – Edward Dudek i Sołtys wsi Jeżów Sudecki – Teresa Mitka.
Spotkanie rozpoczęły występy dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III Zespołu Szkół w Jeżowie Sudeckim, które zostały nagrodzone gromkimi brawami, a seniorzy otrzymali od uczniów ręcznie wykonane pamiątki. Po występach seniorzy zjedli obiad przygotowany przez Radę Sołecką  oraz  degustowali ciasta, które zostały upieczone przez mieszkanki sołectwa Jeżów Sudecki.

Po posiłku Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz Sołtys złożyli życzenia i gratulacje dla par małżeńskich z okazji jubileuszy pożycia małżeńskiego: państwu Stanisławie i Stanisławowi Smoleń  za 73- lecie pożycia małżeńskiego oraz za ponad  50 lat pożycia małżeńskiego państwu Genowefie i Tadeuszowi Kwoka oraz państwu Walentynie i Januszowi Siemińskim.

jezowsudecki.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *