O „Wakacjach” w MDK

W bieżącym roku szkolnym Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował II edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Wakacje”. Konkurs cieszył się, podobnie jak w roku ubiegłym ogromnym powodzeniem o czym świadczy ilość 1490 prac nadesłanych z 135 przedszkoli, szkół, placówek oświatowych, pracowni plastycznych i ośrodków kultury, a także od 45 osób indywidualnych z całej Polski.

DSC08004 - Kopia

Powołana przez dyrektora MDK komisja konkursowa po wstępnej selekcji zakwalifikowała do drugiego etapu 315 prac. Podstawowymi kryteriami oceny, były: zgodność z regulaminem, estetyka wykonania, samodzielność oraz ciekawa interpretacja tematu; komisja brała także pod uwagę pomysłowość, wyobraźnię i wrażliwość młodych artystów.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali uczestnicy w kategoriach wiekowych od 5 do 12 lat, uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, a także podopieczni z placówek kultury, ośrodków specjalnych i osoby indywidualne (Szczegóły w protokole na stronie internetowej placówki). Jurorzy podkreślili wysoki poziom nadesłanych prac, różnorodność form i technik plastycznych oraz pomysłowość i kreatywność młodych twórców. Gratulując laureatom zapraszamy do obejrzenia nagrodzonych prac na stronie internetowej MDK oraz profilu na Facebooku.


{gallery}mdk/2016/wakacje{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *