Łucznictwo konne

Nie wiele osób wie, że oprócz wyścigów konnych istnieje mnóstwo innych dyscyplin związanych z jazdą na koniu. Jedną z nich jest łucznictwo, które co ciekawe łączy ze sobą dwie dyscypliny. Koń i jeździec muszą ze sobą idealnie współgrać, ponieważ zawodnik podczas rozgrywki strzela, także z łuku, co jest bardzo trudnym zadaniem. Nie tylko mężczyźni go uprawiają, ale również kobiety. Jedną z najsławniejszych polskich łuczniczek jest Anna Sokólska.

Zawodniczka zaczęła swoją karierę w 2007 roku w Supraślu dzięki Centrum Edukacji i kierunku hodowla koni. Uważa, że koncentracja jest najważniejszą czynnością podczas wykonywania tego sportu. Strzelanie na galopującym koniu nie należy do najłatwiejszych umiejętności w związku z precyzyjnym wymogiem wycelowania w tarcze. Sport należy do bardzo dynamicznych, a prędkość do jakiej może rozpędzić się zwierze to nawet 50 km/h.


portalik24


Do tego rodzaju łucznictwa używa się łuków refleksyjnych, które zaczęto używać już w XV wieku w polskiej kawalerii, a pochodzą one ze stepów Azji. Koszt sprzętu to około 3 tysiące złotych i najlepsze są wykonywane na specjalne zamówienie. Dodatkowo należy doliczyć do nich opłaty za strzały, gdzie jedna może być warta nawet 30 zł na szczęście są wielokrotnego użytku. Istnieje, także Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Konnego, które informuje na bieżąco o nadchodzących imprezach, wynikach, organizuje warsztaty, zrzesza miłośników łucznictwa oraz dostarcza niezbędnej wiedzy do zrozumienia idei tego sportu.

Jeśli uwielbiasz sport, znasz się na konkretnych dyscyplinach i masz teoretyczną wiedzę na ich temat spróbuj swoich sił w zakładach bukmacherskich. Są to zakłady losowe, lecz o wygranej nie decyduje tylko łut szczęścia, ale także znajomość informacji o zawodnikach i konkretnych dziedzinach sportu.

Zanim zadecydujesz się na obstawienie konkretnej drużyny lub sportowca dowiedź się jak najwięcej o jego umiejętnościach i prawdopodobieństwie na wygraną. Zakłady możesz składać osobiście w placówce, ale również bez wychodzenia zz domu przez Internet. Dodatkowo, gdy założysz konto online, zwykle będą czekać na Ciebie bonusy w postaci dodatkowej gotówki na zakłady. Jednym z nich jest forbet bonus code.

W przypadku, gdy ilość informacji na temat łucznictwa konnego w tym artykule jest dla Ciebie niewystarczająca skorzystaj z opcji pozycjonowanie stron. Dzięki agencji seo masz możliwość wpisania w wyszukiwarkę internetową daną frazę i zobaczysz najczęściej otwierane strony oraz najbardziej popularne w sieci na dany temat.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *