Konferencja EDUinspiracje na KPSW

 MG 1621EDUinspiracje to cykl konferencji regionalnych, których celem jest pokazanie, w jaki sposób skutecznie i efektywnie można wykorzystać fundusze europejskie na realizację zadań oświatowych w odwołaniu do priorytetów realizowanej reformy oświaty. Cykl konferencji został zainaugurowany 28 września br. w Rzeszowie. Dzisiaj (24.10) odbyła się konferencja w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze. W wydarzeniu brało udział wielu przedstawicieli instytucji oświatowych, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli kadry zarządzającej palcówkami edukacyjnymi.

Z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej konferencję otworzyła Poseł na Sejm PR – Marzena Machałek. Omówiła wprowadzenie do założeń zbliżającej się reformy polskiego systemu oświaty. Podstawowym argumentem za wprowadzeniem zmian jest to, że obecny system edukacji się nie sprawdził. Szkolnictwo wymaga szybkiego dostosowania do potrzeb rynku, a najważniejszym argumentem za, jest niż demograficzny – czyli to, że liczba uczniów gimnazjów systematycznie spada, jednakże liczba gimnazjów wciąż rośnie.

– Chcemy pokazać jak w praktyczny sposób można realizować działania w tych obszarach pracy szkoły, których dotyczy reforma edukacji – przedstawił cel spotkań dr Paweł Poszytek – Dyrektor Generalny FRSE. Podczas konferencji z cyklu EDUinspiracje prezentowane są przykłady działań realizowanych ze środków programu Erasmus+, które spełniają cele zbieżne z założeniami planowanych zmian. Uczestnicy spotkania dowiadują się m.in. tego jak rozwijać kompetencje językowe uczniów oraz zmotywować ich do samodzielnego zdobywania wiedzy, a także jak zachęcić młodzież do angażowania się w wolontariat.

 {gallery}artykuly/2016/eduinspiracje{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *