W 60 Rocznicę wizyty Karola Wojtyły w Jeleniej Górze

MŁODZIEŻ NA CHOJNIKU W 60 ROCZNICĘ WIZYTY KAROLA WOJTYŁY W JELENIEJ GÓRZE

W 2016 r. obchodzimy 60 rocznicę pobytu Karola Wojtyły w Jeleniej Górze. Uczniowie jeleniogórskich szkół, uczcili to wydarzenie Rajdem Papieskim na Chojnik. Około 110 osób zdecydowała się wejść na górę. Było to wspólne przedsięwzięcie szkół: Zespołu Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3, Zespołu Szkół Ekonomiczno Turystycznych, Zespołu Szkół Mechanicznych „ Mechanik”, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych, Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, Gimnazjum nr 1 i Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Celem rajdu było zachowanie pamięci o Św. Janie Pawle II, popularyzacja „Szlaku Papieskiego”, rozwijanie turystyki i krajoznawstwa naszego regionu oraz zapoznanie uczniów z nauczaniem papieża.

IMG 20161018 115622

Rajd rozpoczął się wspólną Eucharystią w Bazylice Św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze. Później wszyscy wyruszyli na wędrówkę po drogach, których w 1956 roku papież wraz ze swoimi studentami z Krakowa przybył na Chojnik. Trzeba wspomnieć, że była to również integracyjna wyprawa, uczniowie zawierali wspólne przyjaźnie, dobrze się bawili.Na szczycie Chojnika, przed tablicą upamiętniającą wizytę Ojca Świętego modlili się na różańcu oraz złożyli kwiaty i znicze.

Papież powiedział kiedyś, że “Świętość jest wysoką miarą życia zwyczajnego”. I właśnie to było myślą przewodnią dla obecnej młodzieży. Jan Paweł II żył pełnią dnia codziennego. Były to słowa dające młodzieży dużo do myślenia. W drodze każdy uczestnik otrzymał posiłek i wszyscy wspólnie mając w uszach słowa Ojca Św. wrócili do domów.

Nauczyciele Religii mgr Anna Hamera

Zdjęcia Anna Hamera i Piotr Koszel


{gallery}szkola/2016/papiez{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *