Koncert Zaduszkowy

Fundacja Forum Staniszów oraz Hotel Pałac Staniszów zapraszają 02.11.2016, godz. 19:00 na koncert ” Nowa muzyka Żydowska'” realizowany w ramach Festiwal Muzykalia Staniszowskie Miejsce: Sala Balowa Pałacu Staniszów Koncert w wykonaniu zespołu w składzie:

Jacek Małachowski – akordeon

Anna Gut – klarnet

Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian

Wstęp: 30 PLN

Szeroko pojęta żydowska tradycja muzyczna w swej różnorodności oraz bogactwie, wciąż inspiruje kompozytorów i muzyków wywodzących się z różnych stylów muzycznych. To skłoniło również zespół Gut/Machowska/Kopietz do dokonania subiektywnej selekcji nowej muzyki żydowskiej i stworzenia repertuaru, w którym znalazły się utwory kompozytorów pochodzenia żydowskiego należące do nurtu muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz utwory inspirowane kulturą żydowską, a ponadto autorskie aranżacje muzyki klezmerskiej.

W programie koncertu m.in.: S. Secunda – „Bei mir bistu shein”; G. Gershwin – „3 Preludia”; W. Szpilman – „W małym kinie”; J. Cosma – „Autumn leaves” oraz koncertowa wiązanka tradycyjnych melodii żydowskich.

image001

Gabriela Machowska-Kopietz — pianistka. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie fortepianu i kameralistyki fortepianowej oraz Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego. Swoje umiejętności doskonaliła także na studiach w Conservatoire Royal de Bruxelles w Belgii, gdzie studiowała u Eugene Moguilevsky’ego i Olgi Roumchevitch. Pracowała ponadto z prof. Elżbietą Tarnawską i prof. Andrzejem Jasińskim. Stypendystka Prezesa Rady Ministrów. Jeszcze w czasie studiów swoje zainteresowania skierowała w stronę muzyki kameralnej. Duży wpływ na to miała współpraca z “The Jacques Thibaut String Trio” i “The Talich String Quartet”. Na stałe gra w zespole Sentido del Tango wykonując muzykę tangową. Współtworzy duet z klarnecistką Anną Gut. Współpracuje z barytonem Witoldem Żołądkiewiczem, z którym wykonuje mało znane pieśni wybitnego ucznia F. Chopina – Karola Mikulego. W 2011 roku razem z Witoldem Żołądkiewiczem i Katarzyną Kalisz nagrała płytę z kompozycjami uczniów Fryderyka Chopina, zatytułowaną “Tradycje Chopinowskie we Lwowie”, nad którą patronat objął Konsulat Generalny RP we Lwowie.

Anna Gut – klarnecistka. Absolwentka wydziału instrumentalnego klasy klarnetu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała również w Conservatoire National à Rayonnement Régional w Nicei w klasie klarnetu Michela Lethieca. Doskonaliła swoje umiejętności w klasach mistrzowskich wybitnych klarnecistów i pedagogów, takich jak: Yves Didier, Guy Deplus, Arnaud Leroy, Eduard Brunner oraz kwartetu klarnetowego Vienna Clarinet Connection. Stypendystka Ministra Kultury, laureatka międzynarodowych oraz ogólnopolskich festiwali klarnetowych i konkursów kameralnych. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi w Polsce i za granicą. Występuje zarówno na scenach klasycznych, jak i rozrywkowych. Ma na swoim koncie nagrania i koncerty ze znanymi artystami polskiej sceny jazzowej. Jest pierwszą klarnecistką orkiestry symfonicznej Perfect Girls ‘n’ Friends pod dyr. Wojciecha Zielińskiego. Płyta Perfect Girls ‘n’ Friends Orchestra “Chopin Symphony Jazz Project” znalazła się wśród nominowanych do nagrody Fryderyk 2011 w kategorii “Jazzowy Album Roku”. Obecnie klarnecistka Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego. Jedną z jej największych pasji jest muzyka kameralna.

Jacek Małachowski – akordeonista i kameralista. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu prof. Jerzego Jurka. Swoje umiejętności doskonalił ponadto na Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Dwukrotny Stypendysta Prezesa Rady Ministrów, Fundacji J&S Pro Bono Poloniae oraz laureat kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów oraz festiwali muzycznych. Jako muzyk sesyjny koncertuje solo oraz w zespołach kameralnych w Polsce i za granicą (m.in.: Niemcy, Włochy, Litwa, Austria, Słowacja, Czechy, Ukraina). Nagrywa dla polskich i zagranicznych rozgłośni radiowych, a ponadto współpracuje z Estradą Kameralną Filharmonii Narodowej w Warszawie.

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *