Święto Województwa Dolnośląskiego na Placu Ratuszowym

Z założenia sobota 15.10.2016 miała być dniem prawdziwego świętem wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska oraz kolejnym już krokiem przyczyniającym się do umocnienia regionalnej tożsamości Dolnoślązaków. Czy ten plan został zrealizowany? Na to każdy już musi odpowiedzieć sobie sam.

DSC 3860

W Dzień Św. Jadwigi Śląskiej, który to ustanowiono Świętem Województwa Dolnośląskiego, spora grupa mieszkańców naszego miasta zgromadziła się na Placu Ratuszowym, żeby uczestniczyć w uroczystych obchodach tego ważnego dla nas wszystkich Święta. Atrakcji przygotowano sporo. W jednym miejscu można było uczestniczyć w wielu ciekawych imprezach. Na scenie odbywały się koncerty, a na straganach, podczas Jarmarku Produktów regionalnych, można było spróbować naszych rodzimych przysmaków. Nie brakowało chętnych do wypróbowania swoich sił w grawerowaniu na szkle podczas warsztatów prowadzonych przez Hutę Julia. Nie tylko panie chętnie zdobiły porcelanę z ceramiki bolesławieckiej, tworząc własne, niepowtarzalne wzory. Nie zabrakło też ciekawych zajęć i konkursów z wiedzy o samorządzie i Dolnym Śląsku przygotowanych przede wszystkim z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszego regionu.

My Dolnoślązacy mieszkamy w pięknej okolicy. Wszyscy chętnie korzystamy z dziedzictwa i dorobku naszych przodków jednocześnie nie szczędząc własnego wkładu pracy w rozwój naszego regionu. Dobrze więc, że nie stronimy od prezentacji walorów i podkreślania atutów Dolnego Śląska. W końcu lokalny, zdrowo pojęty patriotyzm nikomu jeszcze nie zaszkodził.

 

{gallery}artykuly/2016/swd1510{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *