20 lat minęło… „Sybiraczki i Kresowianie”

Trudno uwierzyć, że to już 20 lat minęło, odkąd ludowy zespół „Sybiraczki i Kresowianie” zaczął umilać nam czas swoim śpiewem, tańcem i muzyką. Od lat na wielu imprezach i wydarzeniach reprezentująca nas grupa w sobotę 15.10.2016 w Miejskim Domu Kultury „Muflon” uroczyście świętowała XX–lecie swojej aktywnej działalności, nie tylko w naszym regionie.

DSC 3928

Sobotnie wydarzenie zostało połączone z nadaniem zespołowi honorowego tytułu „Zasłużony dla Jeleniej Góry”. Na sali widowiskowej sobieszowskiego ośrodka kultury dostojnych jubilatów oklaskiwały zaprzyjaźnione zespoły: Jeleniogórzanie, Agat, Rudawianie, Sokolik, Dziwiszowianie, Wojcieszowianie oraz Szklarki. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć posłanki Zofii Czernow, posłanki Marzent Machałek oraz radnego Wojciecha Chadżego, który z ramienia prezydenta miasta złożył zespołowi najserdeczniejsze życzenia.

Podczas chwili wspomnień i refleksji powrócono do pierwszych lat działalności zespołu. Na początku była to mała 3-osobowa grupa, która później rozrosła się do 12 osób, a obecnie liczy ich 15. „Sybiraczki i Kresowianie” od początku istnienia za główny cel stawiają sobie pielęgnowanie kultury Kresów Wschodnich.

– Zespół w pewnym momencie podzielił się na dwa zespoły, Sybiraczki i Agat, z którym do tej pory utrzymujemy świetne stosunki – oświadczyła Maria Aleksandrowicz, kierownik zespołu.

„Sybiraczki i Kresowianie” cieszą się dużą sympatią wśród jeleniogórzan. Starsi mieszkańcy naszego miasta z nostalgią wspominają dawne czasy, kiedy święta i festyny umilały właśnie takie grupy jak świętujący wczoraj swoją okrągłą rocznicę zespół.

 

{gallery}artykuly/2016/20lecie_sybiraki{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *