Wyróżnienia otrzymali nie tylko nauczyciele

W Jeleniogórskim Centrum Kultury odbyła się dziś 14.10.2016 miejska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W jej trakcie dokonano m.in. wyróżnień pedagogów i pracowników oświaty. Życzenia i wiele ciepłych słów z okazji ich święta skierowali do obecnych Posłanka na Sejm RP Zofia Czernow, Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Paweł Domagała oraz Przewodnicząca Związków Zawodowych Sylwia Gac, która nawiązała również do zapowiedzianych przez ministerstwo niepokojących zmian i czekających wyzwań w związku z zapowiedzianą likwidacją gimnazjum. Przed nagrodzonymi i licznie zgromadzonymi gośćmi wystąpiły także bardzo przejęte przedszkolaki, swoim tańcem umilając wszystkim oficjalną część gali. Tradycyjnie już fantazyjne przekąski przygotowała dla gości niezawodna “Handlówka”.

– Zawód nauczyciela to przede wszystkim powołanie, nie tylko ciężka codzienna praca, żeby odpowiednio ukształtować młode pokolenie przygotowując je do dorosłego życia – podkreślali w swoich wypowiedziach obecni pedagodzy.

Gościem specjalnym piątkowego spotkania była Lucyna Kornobys. Srebrna medalistka wróciła wspomnieniami do czasów szkolnych nawiązując do lat swojego dzieciństwa i wczesnej młodości, na którą mieli ogromny wpływ także i bliscy jej pedagodzy. Na galę została również zaproszona Maja Włoszczowska. Z przyczyn osobistych i zobowiązań zawodowych słynna zawodniczka nie mogła być na niej obecna. Zebrani wysłuchali skierowanych do nich życzeń z dużego telebimu.


DSC 2893

 

{slider=Lista nagrodzonych}

NAUCZYCIELE

– Małgorzata Malinowska – MP 2

– Dorota Komorowska – MP 10

– Urszula Sokołowska – MP 13

– Izabela Astramowicz – MP 19

– Danuta Łosińska – MP 27

– Beata Langer – SP 2

– Renata Poluj – SP 3

– Magorzata Nowak – SP 7

– Joanna Piotrowska – SP 8

– Danuta Camermann – SP 10

– Teresa Pawlaczyk – SP 11

– Tamara Nielubińska – SP13

– Jerzy Curyło – G 1

– Anna Ujejska – ZSO 2

– Jolanta Krakowska – ZSOiT

– Lilianna Rzepka – ZSE-T

– Piotr Wilk – ZST Mechanik

Nagrodzono także czworo dyrektorów szkół/placówek oświatowych

– Maria Guszała – SP 6

– Maria Silbert – Salabura – SP 8

– Ireneusz Taraszkiewicz – MOS

– Krzysztof Raczek – BS 1

{/slider}

 

{gallery}jck/2016/den{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *