Zapraszamy na Bieg Sylwestrowy

To będzie jedna z najbardziej niezwykłych zabaw sylwestrowych w kraju! I pewnie najtańsza… Stowarzyszenie Bieg Piastów zaprasza do udziału w Biegu Sylwestrowym na nartach lub bez nart (do wyboru). Start tuż przed północą z 31 grudnia na 1 stycznia na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

IMG 5901

Bez pomiaru czasu! Biegniemy, ale nie dla czasu, lecz po to, by wspólnie w biegu powitać rok 2017. Dystans około siedmiu kilometrów. Meta na Polanie Jakuszyckiej, gdzie na uczestników czekać będzie ognisko z kiełbaskami i muzyka. Będą też oczywiście pamiątkowe medale oraz konkurs z nagrodami za najpiękniejsze przebranie. Zwycięzcy zostaną uhonorowani na podium. To będzie jedyna dekoracja tej nocy.

Przebrania są więc mile widziane. Nie są jednak oczywiście obowiązkowe.

Wpisowe w pierwszym terminie – do końca października, 60 złotych. Dokładny przebieg tras zależny od warunków pogodowych, ustalony zostanie przed zawodami. Na pewno trasa będzie piękna, wiodąca po uroczych duktach Gór Izerskich! Zostanie jak należy oznakowana i zabezpieczona, także pod względem medycznym.

Można zapisać się na bieg na nartach lub bez nart. Jeśli nie będzie śniegu – wszyscy pobiegną bez nart. Jeśli śnieg dopisze – narciarze wystartują o godz. 23.50, a biegacze w butach siedem minut później.

Rok i dwa lata temu biegi sylwestrowe w Jakuszycach rozegrane zostały w rewelacyjnej atmosferze. 2016 powitany został bez nart, bo nie było śniegu, ale frekwencja i tak dopisała – pobiegło prawie 300 osób.

Organizatorem Biegu Sylwestrowego jest Stowarzyszenie Bieg Piastów.

Zapisy na Bieg Sylwestrowy – http://bit.ly/2egP1mr

Zdjęcia z Biegu Sylwestrowego 2015/16

 

{gallery}sport/2016/bieg_sylwester{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *