Worki na liście będą rozdawane nieodpłatnie

Zbliża się Wszystkich Świętych Niebawem Wszystkich Świętych. Od 27.10.2016r. do 03.11.2016r. na teren cmentarzy administrowanych przez MPGK (oba cmentarze przy ul. Sudeckiej, cmentarz przy ul. Krośnieńskiej oraz przy ul.Romera) będą mogły wjeżdżać wyłącznie pojazdy uprzywilejowane czyli auta: służb komunalnych związane z administracją i nadzorem cmentarzy, porządkowe i zbierające odpady, pojazdy firm świadczących usługi cmentarne, a także wozy: policji, Straży Miejskiej, Pogotowia Ratunkowego oraz straży pożarnej .

Osoby odwiedzające groby, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz o nietarasowanie dróg cmentarnych i ścieżek. W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych oraz trwającymi pracami porządkowymi przy grobach, zwracamy się także z serdeczną prośbą do wszystkich osób opiekujących się grobami, aby na cmentarzach, zastosowali się do ogólnie przyjętych zasad segregacji odpadów.

 DSC0163

Wszelkie rośliny, trawy, czy żywe kwiaty bez ozdób trzeba składać do pojemników opisanych ( „ODPADY BIO” ). Szklane znicze, folie, plastik, czy tworzywa sztuczne (np. wieńce), po zgnieceniu, wyrzucamy do pojemnika z opisem ( „ZMIESZANE ODPADY” ).

Zapraszamy również do pobierania worków na liście, które będą nieodpłatnie rozdawane, osobom opiekującym się grobami w firmowej kwiaciarni „Kalia” na starym cmentarzu przy ul.Sudeckiej oraz w kwiaciarni „Bratek” przy wejściu na tę nekropolię od ul. Mickiewicza 31; Worki można będzie pobierać od 19 do 31 października w godz. od 8.00 do 16.00.

Na nowym cmentarzu przy ul. Sudeckiej pobrać je będzie można przed główną bramą wejściową od 26 do – 31 października w godz.7.30-17.00. pełne liści prosimy o umieszczanie w już wystawionych pojemnikach opisanych: „ODPADY BIO” Prosimy, by w czasie pielęgnowania grobów zachować czystość i porządek.

 

{gallery}instytucja/mpgk/2016/1listopad/a1{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *