Nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jelenia Góra

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Jelenia Góra poświęcona projektowi uchwały grupy radnych w sprawie wieloletniego programu gospodarowania zasobami mieszkaniowym 2014-2019r. Sesja przebiegała w gorącej atmosferze. Powodem było głosowanie w sprawie obniżenia stawki czynszu w mieszkaniach komunalnych.

DSC00739

Uchwała proponowana przez kilku radnych, miała na celu obniżenie stawek za czynsz z 8 zł. do kwoty nieco ponad 6 zł za m2 i objęłaby lokatorów wszystkich mieszkań komunalnych.

Taka sytuacja spowodowałaby dziurę budżetową. Mniej pieniędzy, to konieczność rezygnacji z przeprowadzania remontów w mieszkaniach i kamienicach zarządzanych przez miasto mówił Prezydent Miasta Marcin Zawiła.

Po emocjonującej dyskusji jaka wywiązała się pomiędzy radnymi a prezydentem i zabraniem głosu przez zainteresowanego mieszkańca Zdzisława Kąpa. Przeprowadzono głosowanie.

Wyniki głosowania

Za – 7 głosów, przeciw – 12, wstrzymanie się od głosu – 1, głos nieoddany – 1, 2 osoby nieobecne.

ZA: Oliwer Kubicki, Ireneusz Łojek, Dawid Jezierski, Józef Rypiński, Rafał Szymański, Janina Ziętek (wszyscy PiS) oraz Leszek Wrotniewski (PO).

PRZECIW: Alicja Dusińska, Stanisław Dziedzic, Danuta Wójcik (klub Razem Zmieniamy Jelenią Górę), Robert Obaz, Józef Kusiak, Wojciech Chadży, Józef Sarzyński (klub SLD),

Anna Ragiel, Bożena Wachowicz-Makieła, Piotr Iwaniec, Krzysztof Kroczak, Konrad Sikora, (klub PO).

Wstrzymała się od głosu Alicja Szklarska (klub PO), głosu nie oddał Piotr Miedziński (PO), a Anna Bałkowska (RZJG) i Zbigniew Ładziński (klub SLD) byli nieobecni tego dnia.

Na sesji doszło do ślubowania Alicji Dusińskiej, która zastąpiła w radzie Wojciecha Łużniaka z Komitetu Prezydenta Razem Zmieniamy Jelenią Górę.

Tekst i zdjecia: Ted


Materiał video z konferencji nagrany przed sesją.

{youtube}Tgh5oJhNVYU{/youtube}

 

{gallery}artykuly/2016/rada_1110{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *