Jedno łóżko, piętnaście postaci i pięcioro aktorów

W poniedziałek (10.10) na deskach jeleniogórskiego Teatru im. C. K. Norwida gościł Teatr Gudejko z Warszawy z przedstawieniem „Między łóżkami” Norma Fostera w reżyserii Artura Barcisia.

miedzy lozkami

Sztuka autorstwa kanadyjskiego dramatopisarza Norma Fostera to sześć prostych obyczajowych historii mieszkańców prowincjonalnego miasteczka w Kanadzie. Foster znany jest publiczności jako autor dobrze skrojonych komedii porównywany do mistrza gatunku Neila Simona. Komedie Fostera są znane z lekkiego humoru oraz umiejętnego odwzorowania w bohaterach zwykłego człowieka i jego trosk w sposób tak wiarygodny, że mogą niekiedy służyć nam za lustro.

Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu dwóch godzin, ale w sześciu różnych pokojach, w których głównym meblem jest łóżko. Oglądamy parę 50-latków (Katarzyna Skrzynecka i Artur Barciś), która zgadza się uprawiać seks na antenie radiowej. Są też włamywacze: zawodowiec (Radosław Pazura) i amator-księgowy (Artur Barciś), a także starzejący się gwiazdor rocka Tommy Quick (Radosław Pazura) i jego młodociana fanka (Maria Niklińska), która chce z nim przeżyć ten pierwszy raz. Jest również szef clubu go-go (Paweł Domagała), nieudolną striptizerkę (Katarzyna Skrzynecka), który musi zwolnić, czy taksówkarka (Katarzyna Skrzynecka) bez zmysłu orientacji w terenie.

Poprawnie zrealizowany spektakl. Miło też było oglądać na scenie znanych przede wszystkim ze szklanego ekranu aktorów, którzy wcielają się w sumie w 15 postaci. Zestawienie zabawnych niuansów w pozornie beznadziejnych sytuacjach oraz umiejętne przeniesienie ich na deski teatru, wzbudzają u widzów salwy szczerego śmiechu. Podsumowując – całość ogląda się z prawdziwą przyjemnością, a lekkość gwarantuje doskonałą rozrywkę z morałem.

Foto: Teatr Gudejko

Merwan


{gallery}ckn/2016/miedzylozkami{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *