Policyjna akcja prewencyjna w autobusach MZK

Dwa dni policjanci prowadzili akcje prewencyjną w autobusach MZK. W tym samym czasie w autobusach kontrolerzy sprawdzali podróżnym bilety.

– Głównym zadaniem policjantów była reakcja na zachowania społecznie uciążliwe i reagowanie na zagrożenia dla pasażerów – mówi Edyta Bagrowska, rzeczniczka jeleniogórskiej policji. – Wcześniej przeszkolili kierowców MZK, jak mają się zachowywać w przypadku zagrożenia antyterrorystycznego. Przypomnę, że niedawno w jednym z wrocławskich tramwajów pasażer pozostawił w reklamówce bombę domowej roboty.

IMG 0022

Akcja prewencyjna odbywała się na trasie z ul.Wincentego Pola do Mysłakowic i z powrotem oraz od zajezdni MZK do Piechowic i z powrotem. Kontrolerzy nałożyli pasażerom 10 opłat dodatkowych za przejazd bez ważnego biletu. – Akcję oceniam bardzo pozytywnie – mówi Leszek Chmielewski, kierownik działu eksploatacji MZK. – Pasażerowie tym razem nie przekonywali, że nie posiadają przy sobie dokumentów i je okazywali. Gdy kontrolerzy mieli uzasadnione podejrzenia, że legitymowani nie mówią prawdy, prosili policjantów o zweryfikowanie ich danych osobowych. Było to możliwe, ponieważ policjanci posiadali przy sobie laptopy z dostępem do bazy danych PESEL. Z akcji zadowolona jest również policja. Edyta Bagrowska mówi, że nie miała ona charakteru jednorazowego i będzie kontynuowana już w najbliższej przyszłości.

 

{gallery}instytucja/mzk/prewencja{/gallery}

portalik24.pl
Czytaj cały artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *